Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Česká republika přivítá zpívajícího Shreka i Fionu

Muzikál Shrek

Praha – V České republice se poprvé objeví broadwayský muzikál Shrek. První představení proběhlo tuto sobotu, ale pro všechny nadšence se uskuteční v Plzni, Liberci, Brně, Hradci Králové, Zlíně a Ostravě. Deset let už uplynulo od jeho premiéry na Brodwayi, objel několik měst, jako je například Londýn, a nyní se podívá k nám do Česka. Tento slavný zlobr získává svou jevištní podobu díky DreamWorks Theatricals.

Muzikál se odehrává podle předlohy prvního dílu trilogie. Těšit se můžete na Shreka s Fionou a taky oblíbeného Oslíka nebo Lorda Faquaada. Dva poslední zmínění se postarají o pořádnou dávku humoru. Muzikál obsahuje dvacet písní s texty od Davida Lindsaye- Abaire, o hudbu se postarala Jeanie Tesoriová. „Hledali jsme veselé, zábavné dílo, které by bylo pro celou rodinu, na které by chodili jak dospělí, tak i  děti a všichni se přitom bavili. A tím je přesně Shrek. Takže jsme začali pátrat, jestli jsou možná práva na tento muzikál a jestli je můžeme získat. Nebyl to lehký úkol a získávali jsme je skoro rok, ale podařilo se,“ řekl na tiskové konferenci režisér Roman Štolpa.

Česká republika přivítá zpívajícího Shreka i Fionu

Pobaví děti i dospělé; zdroj: muzikalylondyn.cz

Shreka ztvární Michal Novotný a Jiří Zonyga, Fionu si zahraje Ivana Jirešová a Pavla Pavlovčinová. V roli Oslíka uvidíte Jana Maxiána. V roli Lorda Farquaalda se objeví Viktor Dyk.
Divadelní představení na Brodwayi získalo cenu za nejlepší kostýmy, nominované bylo celkem osmkrát. Tři ocenění taky představení získalo při udílení cen Drama Desk Awards. Necháme se tedy překvapit, jestli se překlad písní vydaří s pointou a pobaví diváky a posluchače stejně jako v Americe.

Plakát muzikálu Shrek

Plakát muzikálu Shrek; zdroj: ticketportal.cz

Autor článku: Jana Matějíčková

Zdroj fotografií: www.muzikalylondyn.cz, www.ticketportal.cz

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.