Cimbálovka v kině 15.6.2024

Cimbálovka v kině 15.6.2024

V sobotu 15.6.2024 se uskuteční multižánrový festival KULTIKINO #2, v rámci kterého vystoupí i cimbálová muzika Dušana Kotlára, která zajistí hodinový program od 19 do 20 hodiny.

Prostory kina a hlavně travnatý plácek za ním se na jeden červnový den opět promění v oázu kultury a místo k oddechu a popovídání si. Proběhne promítání studentských filmů, vernisáž výtvarných děl a večer bude patřit hudbě nejrůznějších žánrů od klasické přes cimbálovku Dušana Kotlára až po funk a večerní drum and bass DJs.

Milan Kostelenec

Loňský laureát Kociánovy houslové soutěže, mladý liberecký talent Milan Kostelenec uspěl na soutěžním klání v Itálii. Z jednadvacátého ročníku Mezinárodní soutěže mladých hudebníků Luigiho Zanuccoliho přiváží první místo z juniorské houslové kategorie.

Již v dětském věku se začal prosazovat v houslových soutěžích, diplomy má z celostátní soutěže ZUŠ, z Mezinárodní soutěže Mistra Josefa Muziky v Nové Pace či Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky. Opakovaně získal první místa na Kociánově houslové soutěži v Ústí nad Orlicí, kde se v loňském roce stal laureátem. V letošním roce si Kostelenec přivezl ocenění i ze slovenské soutěže Prime Violin pořádané v Banské Bystrici, kde se stal absolutním vítězem. Jeho posledních úspěch se odehrál v závěru května v Itálii na Mezinárodní soutěži mladých hudebníků Luigiho Zanuccoliho. Ta se koná na počest italského hudebního pedagoga, skladatele a dirigenta, který působil převážně v Bologni. Dvacátý první ročník soutěže se uskutečnil v Soglianu al Rubicone, v divadle tamním divadle Elisabetty Turroni. Bezmála dvoutýdenní soutěžní klání přilákalo účastníky nejen z Itálie, ale i z dalších evropských, asijských zemích či Austrálie, kteří poměřili své síly v instrumentálních oborech, komorní hře a zpěvu. Milan Kostelenec získal prvenství ve speciální kategorii mladých houslistů, kde byl jediným českým zástupcem. Vedle klasické hudby se Kostelenec věnuje i hře na housle a zpěvu v liberecké Cimbálové muzice Dušana Kotlára.