Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Další odvážný klip představila Ke$ha

O kontroverzních klipech a chování Miley Cyrus jsme již v minulosti psali. Dnes se podíváme na zoubek další mladé americké zpěvačce, která se vydává podobnou cestou… Jedná se o americkou popovou zpěvačku známou jako Ke$ha (Kesha). Ta nedávno představila svůj nový videoklip k singlu Dirty Love (video je k dispozici na konci článku). Podobně jako u Miley Cyrus i zde hrají prim lechtivé scény. Kesha se tak pohybuje na poměrně tenkém ledě a je otázkou času, kdy se její klip povolí na obrazovkách jen ve večerních spíše nočních hodinách, zejména v zemích, kde k podobnému formátu nejsou moc tolerantní.

Nejprve si zpěvačku trochu představme. Narodila se na svátek práce 🙂 tedy 1. května 1987 v Los Angeles. Ve své tvorbě se zaměřila na styly dance a pop. Své první album Animal vydala v roce 2010. Následovala pak ještě dvě alba Cannibal a Warrior. Prozatím posledním dílem této zpěvačky je singl Dirty Love, ke kterému si sama zrežírovala videoklip. Právě ten, o kterém jsme se zmiňovali na začátku článku. Klip, který je kontroverzní, odvážný a Kesha se zde objevuje v několika hodně odvázných „oblečcích“.

Ne, že by v klipu snad ukázala vše, čím ji příroda obdařila, ale jak mi jednou řekl jeden známý, kdyby na sobě neměla nic, bylo by vidět méně…

Kam směřuje hudební průmysl?

Je tedy otázkou. Směřuje moderní tvorba právě ke klipům v podobném duchu a stylu, které prezentují zpěvačky jako Kesha, Miley Cyrus či Britney Spears? Vyžadují si to snad sami posluchači a fanoušci? Pravda je taková, že každý chce získat maximum – slávu, peníze… A v dnešní době je třeba být vidět, být sdílen! A aby o vás bylo hodně slyšet a stali jste se hitem na sociálních sítích, pak musíte být kontroverzní, jedině takový obsah má šanci, že se bude šířit rychlostí světla…

To, jestli to je správná cesta, hodnotit nebudeme, to musí každý sám. Záleží na tom, co od hudby resp. hudebního průmyslu očekáváme. Zde vzniká jakýsi nový styl, který bezesporu bude mít své zastánce.

No přesvědčte se sami, zde je videoklip Keshy – Dirty Love.

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.