Daniel Landa slaví své 47. narozeniny

Daniel Landa

Landa, jinak přezdívaný jako Žito 44 je český zpěvák, herec, scénarista, automobilový závodník, muay thai zápasník a skladatel. Na svá bedra toho má více než dost a to nepočítám manželku a rodinu. Je známý svými šílenými nápady, ale po potápění se se žraloky vytáhl z rukávu další trumf. Po svém vydařeném velekoncertu v Praze, kde se sešlo nad 60 tisíc fanoušků, se vydal do Afghánistánu. Inspiroval ho dřívější koncert pro české vojáky, kteří se nacházeli právě na tomto místě. Údajně chce zabránit dalším vlnám migrantů a ověřovat si jejich totožnost.

Skupina Orlík

Svou kariéru začínal se známou skupinou Orlík, kterou založil spolu s Davidem Matáskem.

Toto hudební uskupení fungovalo převážně v období totality a získalo si mnoho obdivovatelů, ale zároveň i odpůrců. Od tohoto působení se vyvíjel až do dnešní podoby. Jedno se ale nezměnilo- sám Landa tvrdí, že 80% národa nechápe jeho záměry a myšlenky.

Muzikály

Pod jeho rukama vznikla řada muzikálů a filmů, např. Tacho nebo Kvaska, kde film tvořil společně se svou manželkou. Natočil mnoho videoklipů a vydal velké množství alb. Mimo jiné hostoval na jiných koncertech a albech jako jsou Tři sestry, Kurtizány 25. avenue nebo Hapka a Horáček.

Popřejme mu všechno nejlepší a hlavně štěstí v pouti Afghánistánem. Věřím, že jsou jeho záměry vlastenecké a chce chránit svou zem.

Daniel Landa

Autor článku: Jana Matějíčková

Zdroj fotografií: www.novinky.cz (úvodní foto), www.danlanda.com (závěrečná grafika)