LAUREÁT 65. ROČNÍKU MILAN KOSTELENEC

LAUREÁT 65. ROČNÍKU MILAN KOSTELENEC

Kocianova houslová soutěž i letos přilákala do Ústí nad Orlicí několik desítek soutěžících z celého světa. Mezi názvy rodných zemí účastníků figurovaly státy jako Mongolsko, Japonsko, Kanada, Srbsko, Německo, Turecko atd. Nechyběl ani zástupce naší krásné krajiny.

Milan Kostelenec z České republiky vyhrál nejen svou kategorii, ale v součtu všech bodů získal i titul letošního laureáta. Kocianova houslová soutěž je perlou mezi uměleckými soutěžemi. 

Milan Kostelenec a Pavel Šporcl
Milan Kostelenec a Pavel Šporcl

Patron soutěže Pavel Šporcl vyjádřil velkou podporu laureátovi letošního ročníku: „Jsem nesmírně rád, že laureátskou českou houslovou školu tento rok udržel v nejvyšším povědomí a na nejvyšších příčkách náš Milan Kostelenec.” A jak u tohoto inspirativního houslisty bývá zvykem, nezůstal Šporcl pouze u slov, ale pozval mladého laureáta na společný koncert.

MILAN KOSTELENEC LAUREÁTEM LETOŠNÍ KOCIÁNKY

Ústí nad Orlicí hostilo v pořadí již 65. ročník Kocianovy houslové soutěže. Slavností zahájení se uskutečnilo ve středu 3. května před Základní uměleckou školou Jaroslava Kociana, ve které se soutěž tradičně konala. Samotným zahájením soutěže provedla ředitelka soutěže Lenka Lipenská. Nechyběl ani předseda odborné poroty a patron soutěže Pavel Šporcl a starosta města Petr Hájek.