Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Letní festivaly 2020?

Letní festivaly 2020

Léto se pomalu blíží. Za normálních okolností by se kolem nás neustále objevovali upoutávky na letní hudební festivaly a koncerty. Nyní ale žijeme v jiné době, než na kterou jsme byli dosud zvyklí…

Jak to tedy bude s festivaly pro letošní letní období? Dopředu nelze říct ani ano, ani ne, ale velká část těch, které byly plánovány na začátek léta se spíše odkládají, protože dosud stále nikdo neví, jestli je vládní rozhodnutí umožní realizovat, nebo ne.

Ano, ale omezený počet?

A i kladný souhlas vlády neznamená automaticky ANO pro všechny festivaly, protože tak jako tak budou umožněny za omezených podmínek, než tomu bylo dříve, což se může týkat primárně té nejpodstatnější části, kterou je povolený počet návštěvníků. Jestliže by byly povoleny kulturní akce do cca 200 osob, pak je to pro festivaly víceméně stopka, protože tato kapacita rozhodně není dostačující.

S tím, ale nikdo z nás nic nenadělá. Až po nějakém čase se možná dozvíme, jaký postup byl nejvhodnější, zda omezení byla adekvátní, nebo ne, odkud se vir vzal, zda ho někdo zneužil pro svůj prospěch… Zatím musíme doufat, že je to náhodná záležitost, na které nemá nikdo svůj podíl a že všichni dělají vše pro obyvatelstvo dané země dle svého nejlepšího svědomí a vědomí.

Držme si palce, aby toto období již brzy skončilo a mohli jsme se bez obal vrátit do „normálních“ kolejí.

Tagy: ,

Již není možné vkládat komentáře.