Máte rádi orientální hudbu, nebo jen netradiční zvuky a tóny etnických hudebních nástrojů?

Naučit se hrát na nějaký orientální hudební nástroj již není tak těžké jako v minulosti, díky internetu si můžeme vyhledat jakoukoliv zvukovou ukázku a následně si tento nástroj opatřit a naučit se na něj hrát. Zabýváme se dovozem a prodejem etnických hudebních nástrojů z Bali, které se zde ručně vyrábějí v jedné menší manufaktuře.

Pořídit si můžete opravdu orientální hudební nástroje, jako například djembe, buben, který má své kořeny v Africe a hraje se na něj rukama, v současné době je djembe velice oblíbené při muzikoterapii, protože příznivě ovlivňuje soustředění a jemnou motoriku. Didgeridoo je zase australský domorodý dechový nástroj, udu je keramický buben se dvěma otvory a spoustou nejrůznějších zvuků, panova flétna, kokosová, či bambusová carimba a mnoho dalšího.

Mezi perly a opravdu velmi zajímavé a neznáme hudební nástroje patří například ocean drum, což je rámový, oboustranný buben s korálky uvnitř, šamanský buben, který se používá při nejrůznějších obřadech a rituálech, tongue drum na který se hraje dvěma paličkami a má zvuk opravdu podmanivý, talking, neboli mluvící buben, který by měl imitovat lidskou řeč, ektar, což je strunný í bicí hudební nástroj s podmanivým zvukem, gongy z ostrova Jáva, kde mají bohatou tradici a mnoho, mnoho dalšího.

mluvici bubenudu gongtongue

Veškeré etnické hudební nástroje i ostatní zboží si je možno osobně vyzkoušet, či jen prohlédnout v Neborech u Třince. Budeme se těšit na návštěvu.