Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Michael Hopes představuje novou skladbu „Whenever“

Michael Hopes

Na naši hudební scénu přichází česko-slovenský John Legend! Skladatel, zpěvák a pianista Michael Hopes představuje novou skladbu „Whenever“. Michaelův v pořadí druhý singl je výjimečný hned z několika důvodů. Ve skladbě se poprvé oficiálně představí jeho dvorní hudebníci – pianista Tomáš a beatboxer, výherce soutěže „Beat of the Year“, Esso. Poslechněte si Michaelovu novou skladbu „Whenever“ a objevte jedinečnou kombinaci klavíru, jemné elektroniky a beatboxu.

Singl „Whenever“ se nahrával v bratislavském studiu LVGNC pod dohledem Marka Rakovického. Michael Hopes je autorem hudby, textu i producentem skladby.

„Píseň „Whenever“ nese jedno z hlavních poselství celé mé hudební tvorby. Každý z nás okolo sebe vnímáme řadu věcí, které nejsou správné, čteme zprávy, které jsou zavádějící nebo procházíme okolo někoho, kdo zrovna potřebuje naši pomoc. Většina z nás tyto situace nechává bez povšimnutí s pocitem, že se nás to netýká nebo že v dané věci stejně nic nezmůžeme. Skladba „Whenever“ je tu, aby nás všechny motivovala konat. Všechno se totiž dá změnit, je to jen otázka našeho odhodlání a skutků,“ vysvětluje Michael Hopes.

K nové skladbě stihl Michael natočit i atmosférický videoklip. Filmové dílo vzniklo ve spolupráci s nadaným režisérem Michalem Pusztayem, kameramanem Nickem Kollárem a týmem produkčního studia TOXPRO. Tak jako Michaelova prvotina „Between 2 Worlds“, i tentokrát je video velmi silné a na rozdíl od většiny jiných klipů se místo frontmana projektu o mnoho víc soustředí na poselství samotné skladby.

„Od začátku jsem vnímal, že k písni „Whenever“ potřebujeme silný videoklip. Prošli jsme si několik scénářů, ale nic nás neoslovilo natolik, abychom se pustili do natáčení. Po třech týdnech odmlky se z ničeho nic ozval režisér Michal Pusztay s nápadem, který si mě okamžitě získal. Natáčelo se ve čtyřech lokalitách a celý tým byl úžasný. Když jsem následně viděl první režisérský sestřih, věděl jsem, že to stálo za to,“ neskrývá radost Michael Hopes.

Zajímavostí je, že sám Michael na svém blogu spolu s vydáním nového klipu zveřejnil i návod na jeho použití.

„Pokud si chcete můj nový singl a videoklip skutečně vychutnat, zrelaxujte a udělejte si na tři a půl minuty přestávku. Hudbu si pusťte nahlas přes sluchátka nebo z reproduktorů a video přepněte do vysoké kvality – natáčelo se na RED-ku, na stejné kameře jako HOBIT nebo Pán prstenů, takže se oplatí vychutnat si detaily. No a pokud se vám video líbilo, podívejte se na něj ještě jednou a sdílejte ho se svými přáteli a známými,“ s úsměvem komentuje klip Michael.

Michael se naučil hrát na klavír ještě jako dítě, rodiče ho tehdy vedli také ke hře na kytaru a na střední a vysoké škole příležitostně zpíval v několika studentských kapelách. Po dokončení studia Michael na více než deset let opustil hudební dráhu a začal pracovat jako manažer, kdy spolu se svými partnery vybudoval úspěšnou mezinárodní skupinu poradenských firem. Následně své aktivity rozšířil také do oblasti stavebnictví a nemovitostí či podpory start-upů a nových technologií v oblasti zemědělství a zdravé stravy. Po letech intenzivní práce a cestování se Michael rozhodl pro krátkou přestávku. Během ní si chtěl splnit jeden ze svých dávných snů – nahrát vlastní písničku.

Z plánu překvapit rodinu a přátele vlastní skladbou, kterou sám složil, otextoval, nahrál i nazpíval, se postupem času začal rozvíjet komplexní hudební projekt. Dnes má Michael pro své fanoušky připravené nové vlastní i převzaté písničky, videoklipy a spolu s talentovanými hudebníky přináší jedinečný hudební projekt ve stylu „česko-slovenského Johna Legenda“. Tento rok chystá první mezinárodní spolupráce či vlastní sérii letních městských vystoupení. Michael se vedle klasického koncertování soustředí také na firemní akce a eventy, kde využívá jedinečného spojení role manažera a hudebníka, přičemž vedle slovenštiny se svými hosty hovoří také plynule anglicky a německy. Více informací naleznete na www.michaelhopes.com.

Zdroj: Tisková zpráva Klára Ariño
Zdroj úvodní fotografie: Michaelhopes.com

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.