Mixážní pulty

Mixážní pulty neboli mixy patří mezi důležité prvky zvukové techniky. I z těchto důvodů jsme se rozhodli zmapovat současnou nabídku těchto „nástrojů“ na českém trhu. Jaké firmy mixy nabízí resp. jaké značky a za jaké ceny? Jaké typy lze objednávat v kamenných či internetových obchodech? To vše naleznete v našem dnešním článku.

Začněmě asi tím nejdůležitějším. Každého jistě zajímá cena. Ikdyž z vlastní zkušenosti víme, že v tomto odvětví by to neměl být hlavní důvod pro výběr či zamítnutí produktu. Berte v potaz, že mix vám bude sloužit delší dobu a přeci sami chcete, abyste z něj dostali maximum a splnil vše, co od něj očekávate. Většinou je to i tak, že si každý oblíbí určitou značkou a pokud s ní je spokojený, pak u ní zůstane na delší dobu (nebudeme říkat, že na věky – ikdyž výjimky jistě jsou). Zpět k ceně. Mixážní pulty se pohybují od částek v řádech několika set korun, až po profesionální modely, které překračují hranici šedesáti tisíc korun.

Jaké mixy lze zakoupit?

Sortiment mixážních pultů bychom mohli rozdělit na tři základní skupiny. První jsou mixy s efekty, dále pak mixy bez efektů a poslední skupinou pak jsou digitální mixážní pulty (tyto mixy se zároveň řadí mezi ty z nejvyšší cenové kategorie).

Mixážní pulty nejsou doménou jedné firmy. Výrobců je celá řada. Z těch nejznámějších asi vypíchneme značky jako Yamaha, Ashton, Phonic, Avid, Mackie, Samson a další.

Kde nakupovat?

Myslím, že právě mixážní pulty patří do skupiny produktů, které můžete v klidu zakoupit přes internet. Pokud si nevyberete nějaký nedůvěryhodný eshop, pak nemusíte mít žádné obavy. Eliminovat výběr eshopů lze díky srovnávacím portálům jako např. Heuréka, kde si můžete porovnat ceny jednotlivých eshopů a zároveň si přečíst i recenze zákazníků, kteří již v daném eshopu nakoupili. I zde ale pozor – základní cena není vše, nežeňte se ihned za nejlevnější nabídkou a s výběrem si dejte záležet, vyplatí se to.