Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Naděje pro začínající kapely nese jméno Rock Max 12

Rock Max 12

Už od patnáctého března mohou fanoušci hlasovat pro jednu z jejich oblíbených hudebních skupin. Rádio Rock Max totiž pořádá soutěž Rock Max 12, ve které si mezi sebou zasoutěží hudební skupiny nebo interpreti z různých odnoží rocku, metalu a dalších příbuzných žánrů.

Vítěz nebude jen jeden

Přihlásit se může neomezené množství kapel, pro tuto chvíli však porota vybrala dvanáct kapel, ze kterých se budou vybírat vítězové. V tuto chvíli může každý hlasovat formou facebookové události „Rock Max 12- hlasování“ a pomoct tak konkrétní skupině k vítězství. Všechny hudební skupiny dostanou ve druhém kole balení piv. Prvního vítěze soutěže vybírá porota, tedy support team a druhým vítězem bude kapela, která dostane od fanoušků nejvíce hlasů. První tři kapely se zúčastní festivalu Masters Of Rock 2018 a vítěz dostane natočení skladby v profesionálním studiu. Čtvrté, páté a šesté místo pak dostane sudy s pivem.

Rock Max 12 - hlasování

Foto: Facebooková událost Rock Max 12 – hlasování

Hudební skupina musí mít alespoň jeden hudební videoklip

K zařazení do soutěže bylo nutné, aby skupina měla natočený videoklip k vlastní skladbě. S tímto klipem pak soutěží a bojuje o vítězství. Každá přihlášená kapela musí být také schopná odehrát jeden koncertní set. To v případě, že by vyhrála první místo a díky tomu účinkování na letním festivalu Masters Of Rock 2018 ve Vizovicích.

Minulé ročníky

V minulých letech se soutěže zúčastnily každoročně desítky kapel, některé si zahrály před zahraničními skupinami, jiné na již zmíněném festivalu Maters Of Rock, natočily skladby ve studiu, dostali možnost spolupráce s hudební agenturou, hraní ve zlínském rockovém klubu a zařazení jejich skladeb do repertoáru rádia Rock Max. Mezi vítězi najdete například skupinu Bethrayrer, Neutral nebo Forrest Jump.

Autor článku: Jana Matějíčková
Zdroj fotografií: Facebook – Rock Max 12

Tagy: ,

Již není možné vkládat komentáře.