Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

O5 a Radeček i letos zahrají na střechách

O5 a Radeček

Oblíbená kapela O5 a Radeček se v letošním roce opět chystá na Turné na střechách, na kterém se představila již v loňském roce. O co běží? Jedná se o jedinečnou sérii koncertů pod širým nebem, která vloni sklidila obrovský úspěch. V roce 2017 bude zahájena v polovině května v Brně a pokračovat bude v sedmi dalších českých městech. Letošní turné s sebou však nese řadu novinek. Kapela se koncerty například rozhodla podpořit neziskovou organizaci SOS dětské vesničky, které věnuje část ze zisku.

Co stálo za vznikem neobvyklého turné?

Na to odpovídal zpěvák Tomáš Polák: „Inspirovaly nás legendární koncerty na střechách kultovních kapel The Beatles a U2. Uspořádat republikové turné po střechách je docela složité, protože většina střech má omezenou nosnost, nemá vhodný povrch nebo nemá zábradlí. Našlo se ale dost odvážných pořadatelů a stejně jako loni i letos budeme hrát na úchvatných místech s úžasnými výhledy dolů na město. Občas je to samozřejmě pořádný adrenalin, například vloni v Jeseníku nás i lidi vozila na střechu vysokozdvižná plošina.“

Jaké novinky se chystají pro rok 2017?

„Koncerty na střechách budov jsme dělali už loni a bylo to super. Všude bylo vyprodáno a atmosféra byla fantastická. Letos to všechno chceme zopakovat, ale na druhou stranu chceme, aby koncerty byly zase trochu jiné. Proto zahrajeme většinou na nových střechách a také program koncertu chystáme jiný. Například posluchače provedeme naší dvacetiletou historií pomocí historek a archivních fotek.“ dodal Tomáš Polák, kterého si můžete poslechnout i v novém singlu kapely O5 a Radeček.

Budu rád – videoklip

Tak se jmenuje nová píseň kapely O5 a Radeček. Oficiální videoklip k této písni byl představen v polovině března. Jak se vám líbí?

Zdroj informací a foto: Tisková zpráva Lenka Romportlová, Lesensky.cz

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.