Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Příslušenství pro saxofony

Nákupem hudebního nástroje vše nekončí. Pokud nenakupujete vše najednou, nebo jste si nezakoupili nějaký výhodný set hudebního nástroje, pak vás za nějaký čas jistě čeká i nákup doporučeného příslušenství, které váš nástroj vyladí k dokonalosti. Sortiment se liší dle typu hudebního nástroje. Někde je příslušenství bohatší, jinde se jedná o pár doplňků. My se dnes podíváme jak je to s příslušenství pro saxofony.

Pro inspiraci jsme zavítali do obchodního domu CMI plaza v Hradci Králové, který provozuje společnost CMI Melodia a.s. – specialista na hudební nástroje. Jistě je na místě zde zmínit i to, že tato společnost nabízí kromě nákupu v kamenné prodejně i nákup online skrze internetový obchod Cmias.cz.

Jaké příslušenství je k dispozici?

Hlavní nabídku příslušenství pro saxofony tvoří popruhy (neboli závěsy), řemeny a výtěráky. U zmíněného prodejce jsou v této kategorii zařazeny modely (produkty) od firem BG France, Helin, Vandoren a Yamaha.

Cenově se toto příslušenství pohybuje řádově od několika desítek po stovky korun v závislosti na tom, o jaké příslušenství se konkrétně jedná.

U popruhů je důležité, aby byly pohodlné, což ve většině případů zajišťují měkké výplně na krku. Každému sedí něco jiného, a tak je to zejména o osobní zkušenosti, který popruh vám bude nejvíce vyhovovat. Co se týče vzhledu, tak je to o osobním stylu, barevných variant je celá řada.

Na závěr ještě zminíme znovu značku BG France, která zaznamenala takřka raketový start a brzy se usadila mezi top světovými výrobci v oboru kvalitního příslušenství pro hráče dřevěných dechových hudebních nástrojů. Příkladem je např. výtěrák z umělé jelenice, popruhy mnoha druhů a další nezbytné příslušenství pro hudební nástroje.

Tagy: , , , ,

Již není možné vkládat komentáře.