Sami a stále spolu: nový hudební duet Karolíny Tothové a Mira Mráze má videoklip

Sami a stále spolu

Karolína Tothová a Miro Mráz uvádí videoklip k jejich novému duetu Sami a stále spolu. Nový videoklip má, stejně jako píseň, více vrstev, kterých si všimne pouze pozorný divák. Demoverze písně vznikla už před třemi lety, nyní s ní Miro Mráz publikuje svou vlastní tvorbu, k písni napsal text a na hudbě spolupracoval s Ianem Keloskym.

Na tvorbě minimalistického videoklipu, který byl natočen na telefon, se podíleli režisér Tomáš Pokorný a producent Martin Barták, který říká: „celý štáb jsme byli čtyři lidé včetně účinkujících. Mám rád, když věci vznikají přirozeně a s nápadem, a ne megalomansky a bez hlubší myšlenky. Myslím, že se nám tam ty nápady tentokrát podařilo dostat velmi přirozeně a věřím, že to publikum ocení”.

Skladba vznikla již před třemi lety ještě za existence kapely The Next Regime a její původní název byl „30 roků“. Poselství, text a myšlenka skladby nešli po ukončení působení kapely jen tak hodit do koše, a tak jí Miro Mráz vytáhl doslova ze šuplíku.

Hlavní myšlenkou skladby je metafora na vztah dvou lidí a samostatnost. Zároveň také na přátelské soužití České a Slovenské republiky. Především však jde o pozitivní poselství, abychom naše časy zvládli „s klidem a rozvahou“. Na jedné straně se jedná o metaforu samostatnosti ve vztahu dvou lidí, na straně druhé o soužití Česka a Slovenska.

Sami a stále spolu - Cover
Sami a stále spolu – Cover

Směrem k československým vizuálům se ubíraly i nápady na videoklip, ale autoři nechtěli být příliš patetičtí. „Nejprve jsme měli nápady, kde byly vlajky a historické okamžiky našich republik, ale upustili jsme od toho a raději jsme vsadili na metafory, které si tam každý může najít sám,“ říká Miro.

Zpěvačku, herečku a tanečnici Karolínu Tothovou můžete znát například z titulní role v muzikálu Sugar – Někdo to rád horké v Divadle na Fidlovačce, z muzikálu Kouř nebo dokonce z Czech Cabaret Show, kde je jednou z hlavních sólistek.