Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Stěhování klavírů je úkol pro opatrné a zdatné

Stěhování klavírů

Stěhování bytu nebo nebytových prostor je vždy úkol, který vyžaduje delší přípravu a plánování každého kroku. Úkol je o to těžší, když se stěhování týká tak citlivého nástroje jako je klavír. Ať vlastníte klavír, piano nebo pianino, vždy je třeba zajistit co nejbezpečnější transport a umístění na nové místo bez sebemenšího poškození. To umí jen odborná firma.

Jak se provádí stěhování klavíru

K jakékoliv manipulaci s nástrojem musí být přistupováno velmi opatrně. Jedná se o předmět s vysokou pořizovací cenou a poškození rezonanční desky je neopravitelné. Při stěhování klavíru se nejprve musí zajistit citlivé a choulostivé části tak, aby se nepohybovaly. Pokud je to možné, odmontují se nohy a zabalí se zvlášť. Na zabalení nástroje se používá speciální folie. Ke stěhování je nutné použít stěhovací popruhy, ty zajišťují bezpečnou manipulaci s klavírem.

Zvláštní postup vyžaduje stěhování v úzkých prostorách, na točitých schodištích nebo ve vyšších patrech. Po snesení piana nebo klavíru je nutné nástroj důkladně zajistit ve voze, aby se během jízdy neposunul. Umístění klavíru na nové místo je třeba provést hned napoprvé a přesně, aby nedošlo k poškození podlahy. Zpravidla je po stěhování přizván odborník, který zajistí opětovné naladění nástroje.

Nestěhujte klavír když:

  • nevíte, které části je nutné zabalit,
  • nemáte speciální vybavení,
  • nejste si jisti, zda budete mít dostatek fyzických sil, abyste klavír v průběhu stěhování nepoložili,
  • nedokážete klavír zajistit ve vozidle proti posunutí,
  • nemáte sjednáno pojištění, které by krylo případné škody na nástroji.

Neodborné stěhování má velká rizika, protože se jedná o nástroj, kde sebemenší poškození znamená velkou sumu za opravu. Některá poškození vzniklá při neodborném stěhování jsou nevratná. Ztráty se pak počítají na desítky tisíc. Dopřejte vašemu klavíru tu nejlepší péči! Pro stěhování klavírů volte odborníky – třeba společnost Stěhování Staněk z Brna.

Již není možné vkládat komentáře.