Stop válce na Ukrajině

Stop válce na Ukrajině

Koho by napadlo, že budeme mít obavy o vypuknutí třetí světové války… A bohužel to nyní nelze zcela vyloučit. Napadení Ukrajiny ruskými vojenskými silami je odsouzeníhodný čin. Celý svět sleduje vývoj, kam se současný spor mezi Ruskem a zbytkem světa přehoupne.

Do hlavy agresora Putina nevidíme, ale asi těžko počítat s tím, že by ze svých plánů couvnul. Záleží tedy, jakým stylem zapůsobí sankce a tlak nejen západního světa, ale i ruských obyvatel, kteří se proti svému prezidentovi bouří i za cenu, že budou zatčeni.

Válka rozhodně není řešení a nikdy nepřinesla nic dobrého. Omlouvat napadnutí nepodloženými informacemi a hrát si na mírovou výpravu je trestuhodné a ať už situace dopadne jakkoli, Rusko by za to mělo být tvrdě potrestáno a to zejména hlavní aktéři včele s Putinem.

Vlna solidarity

Pro náš stát je zatím riziko malé, ale nikdy nevíme, kam až může situace eskalovat. V současné době se nejen vládní představitelé, ale i obyčejní lidé semkli a všemi možnými způsoby podporují Ukrajinu.

Vlna solidarity s sebou přináší materiální i finanční pomoc. Zároveň přijímáme uprchlé rodiny. Například včerejší benefiční koncert pro Ukrajinu pomohl získat 20 milionů!

Jedním z umělců, kteří na agresi odpověděli svojí zbraní je například Tomáš Klus, který představil píseň Ukrajino.

Nebývá než si přát stop válce. Sláva Ukrajině.