Tři sestry – Ukážeme kuráž!

Tři sestry - Ukážeme kuráž!

Fotbalové EURO se blíží. Původně se mělo uskutečnit již v minulém roce 2020, ale koronavirus vše změnil. Pro letošní rok se s ním již počítá, ale s největší pravděpodobností bude bez fanoušků na stadionu.

Ukážeme kuráž! To je nová píseň kapely Tři sestry, která ji složila právě pro tuto fotbalovou událost a měla být zaujmout místo tzv. fanouškovské „hymny“. Samozřejmě je brzy na hodnocení, jestli se to povede a fanoušci si ji oblíbí natolik, že ji za hymnu budou považovat.

Fotbalová odbočka

Co je ale podstatné, to je název písně. Protože kuráž je určitě potřeba ukázat a to nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Trochu odbočíme z hudební tématiky, ale snad nám to odpustíte. Události posledních dnů na fotbalových stadionech poukazují na to, že si z našeho národu zbytek Evropy víceméně dělá otloukánky. Ano, Ondřej Kúdela udělal kravinu a co řekl soupeři se jentak nedozvíme, ale v tom zápase se stalo i několik dalších důležitějších věcí, které se přehlíží. Pokud to zjednodušíme, tak je větší problém někoho urazit slovně, než pěstí, nebo kopancem do hlavy… Kdo dělal sport, tak ví, že během zápasu se soupeři občas pojmenují všelijak, někdo to dělá i záměrně, aby protihráče rozhodil, ale i tak by to mělo být o tom, že to nemůže skončit takovou reakcí, nebo se kvůli tomu má zapomenout na surovou hru svých svěřenců, jako to udělal Steven Gerrard.

Zpět k hudbě. Pokud jste dočetli až sem a zajímá vás, jaký text kapela Tři sestry nachystala do své nové fotbalové písně, pak vám jej nabídneme:

První reakce uživatelů na YouTube jsou rozpolcené a víceméně se polovině líbí, druhé polovině už ne… To už ale necháme na vás.