Ukulele Kala

V dnešním článku si představíme několik modelů ukulele značky Kala. Tato značka je relativně řečeno nováčkem na trhu (Kala Brand Music Company byla založena v roce 2005), ale přesto si našla své pevné místo a oblibu u zákazníků. S produkcí přesahující 250.000 nástrojů ročně si získala celosvětově dominantní pozici. Výhodou těchto hudebních nástrojů je to, že jsou ideální kombinací kvality, spolehlivosti, dobrého zpracování a výhodné ceny. Ukulele značky Kala jsou bez nadsázky skvělou volbou pro každého.

Modely, které jsme vybrali do naší minirecenze, je možné shlédnout osobně v obchodním domě CMI plaza v Hradci Králové. V showroomu společnosti CMI Melodia a.s. se o vás velmi dobře postarají, vše vám ukáží, vysvětlí a poradí. Máte-li cestu do východočeské metropole, pak neváhejte navštívit tento obchodní dům s hudebními nástroji. Nebudete litovat. Poznáte prostory, které jsou „naladěny pro vás“.

Zpět ke značce Kala. V aktuální nabídce naleznete několik modelů – sopránové, tenorové, koncertní a basové ukulele. Právě basové ukulele, či speciální cestovní ukulele jsou novinkou, kterou na trh přivedla právě značka Kala. Ze všech těchto skupin jsme vybrali tři produkty, které vám představíme o něco blíže. Níže uvedená ukulele si můžete zakoupit nejen v obchodním domě CMI plaza, ale i v internetovém obchodě www.cmias.cz.

Sopránové ukulele Kala MK-SD-CAR

  • Série: makala dolphin
  • Přední deska: agathis
  • Krk: mahagon
  • Hmatník: palisandr
  • Provedení: červená
  • Ladící mechaniky: geared
  • Pražce: 12 pražců
  • Nultý pražec: syntetická kost
  • Kobylka: custom (ve tvaru delfína)

Koncertní ukulele Kala KA-C

Koncertní ukulele Kala KA-C bylo zařazeno do modelové řady Satin Mahogany. Pokud jste začátečníkem, případě středně pokročilým hráčem, pak je tento model určen právě pro vás. Ukulele s klasickou konstrukcí těla, jehož jednotlivé hlavní části jsou vyhotoveny z mahagonového dřeva. Podíváme-li se na zvuk, pak toto ukulele splňuje přesně to, co byste od něj měli očekávat. Vydává sladké výšky a měkké basy. Stabilita ladějí je zajištěna s pomocí chromované mechaniky typu Die-Cast, která je v nástroji symetricky umístěná.

Cestovní tenorové ukulele Kala KA-SSTU-T

Cestovní tenorové ukulele Kala KA-SSTU-T spadá do produktové řady Thinline Travel Ukulele. Jedná se o ideální nástroj pro všechny, kteří chtějí mít své ukulele neustále po ruce, případně hodně a často cestují. Přední deska je vyrobena z masivního smrkového dřeva, pro zadní desku a luby byl zvolen mahagon. Z mahagonu je vyroben i jednodílný krk. Další části tvoří palisandrový hmatník, kobylka vyhotovená z kombinace palisandrového dřeva a syntetické kosti a dále pak nultý pražec, který je zhotoven ze syntetické kosti.