Veselé Vánoce 2023

Veselé Vánoce 2023

Bílé Vánoce zřejmě v nižších polohách opět nebudou. Ale letos to už vypadalo hodně nadějně. Co se dá dělat, předpovědi hovoří zatím „jasně“, takže třeba příští rok… To ale nemění nic na tom, abychom si Vánoce užili a odpočinuli si.

Z hlediska volných dnů to není zrovna nejrůžovější, ale co není letos, bude za rok. V roce 2024 se Vánoce „posunou“ do poloviny týdne, takže stačí pár dnů dovolené a získáte poměrně dlouhou dobu na mimopracovní činnosti.

Zatím moc pozitivní nejsme, co říkáte? Nevadí, to jsou jen fakta. To, jaké budeme mít Vánoce nezáleží na počasí nebo na tom, v který den budou. Je to o nás, jak se nastavíme a jak si co naplánujeme. A to je podstatné. Dárky jsou určitě krásná věc, zejména pokud máte ještě malé děti, ale není to to hlavní, na co bychom se měli zaměřit.

Jak si užít Vánoce?

Pusťte si oblíbenou pohádku, odložte mobily a tablety, běžte se projít do přírody… ideálně ve společnosti těch, které máte nejraději. Naplánujte si výlet, ideálně někam, kde nebude hlava na hlavě. O Vánocích si přeci chceme odpočinout a to zejména po psychické stránce. Zrelaxovat můžete i poslechem vánočních písniček – to už se také bohužel vytrácí z našich domácností. Máte doma rádio či magneťák? Tedy pokud ještě víte, co to vlastně je 😉 Je mi jasné, že pro poslech se použije nějaká apka v mobilu, ale jak říkám, klasika má něco do sebe a moderních technologií si během roku užíváme až až.

Přátelé, mějte krásné Vánoce!