Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Visací zámek – Známka punku

Visáči - Známka punku

Dnes něco pro fanoušky českého punku. Kapelu Visací zámek jistě není třeba dlouhosáhle představovat. Legendární „Visáči“ působí na punkové (punk rockové) scéně již od roku 1982! Během svého života se jejich tvorba částečně měnila a směřovala k různým stylům, aby se opět vrátili k punkové tvorbě. Jak je to u těchto kapel běžné, najdou se příznivci, ale i odpůrci, kterým se tento styl nelíbí, nebo odsuzují texty v jednotlivých písních. To se ale nezmění a asi je to i správně, asi málokdo ve světě hudby si získá 100% podporu.

Punk´s not dead – heslo, kterým žije celá kapela, která čítá celkem pět členů. Kapela za dobu svého působení vydala celkem devět alb – kromě již zmíněného alba Punk! to jsou např. Traktor, Sex, Visací zámek či poslední z roku 2015 – Punkový království, které bude vydáno na konci února resp. datum vydání je stanoven na 27.2.2015.

S posledním albem souvisí i turné, které kapela chystá v tomto roce, vystupovat bude mimo jiné v Pardubicích, Olomouci, Jihlavně, Kutné Hoře, Hořovicích a v Praze. Právě zde se můžete setkat se všemi členy:

  • Jan „Hony“ Haubert – zpěv
  • Michal „Pixies“ Pixa – kytara, zpěv
  • Vladimír „Savec“ Šťástka – baskytara
  • Ivan „Hroch“ Rut – kytara, zpěv
  • Jiří „Sweet P“ Pátek – bicí

Ale holky říkaly…

Z jejich tvorby jsme dnes vybrali skladbu Známka punku, která byla vypuštěna do světa v roce 2005 v rámci alba Punk!

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.