Vysmáté léto v Kadani

Léto je ve znamení letních hudebních festivalů, a tak zde trochu více „zatlačíme“ na pilu a budeme vás informovat o termínech vybraných akcí. Dnes se zaměříme na festival Vysmáté léto Kadaň aneb Rockfest Kadaň 2013. Pokud jste si ho ještě nezařadili do svého kalendáře, pak tak učiňte nyní. Festival začíná 20. července a program je opravdu bohatý.

V letošním roce slaví tento festival významné výročí. Jedná se totiž o již desátý ročník. Rockový festival se koná tradičně pod hradbami kadaňského hradu. Hlavními hvězdami, které na Rockfestu Kadaň 2013 vystoupí jsou finská kapela The Rasmus a česká oblíbená skupina Kryštof.

Ewa Farna letos nevystoupí

Původně se měla festivalu zúčastnit i Ewa Farna, ale nakonec se z programu odhlásila. Důvodem jsou zdravotní komplikace, které jí zabránily vystoupit resp. svoji účast zrušila po dohodě s lékaři, kteří jí to nedoporučili. Přejeme tedy Ewě brzké uzdravení. Náhradou je skupina Mandrage.

Na koho se můžete těšit?

Festival se koná během jednoho dne, kdy se interpreti představí na celkem třech scénách. Hlavní hvězdou je tedy The Rasmus. Vedle ní se pak Vysmátého léta zúčastní dvě desítky skupin a umělců, mezi které patří Kryštof, UDG, Walda Gang, Clou, Xindl X, Eddie Stoilow, Krucipüsk, Rybičky 48, The Plastic People Of The Universe, KOFE-IN, Vítkovo kvarteto, Dymytry, Jackye, Underground Superstar a Love Makers.

Festival má samozřejmě bohaté zastoupení i zahraničních kapel. Těšit se můžete na rockery The Dirty Youth (Velká Británie), kteří zahajovali již loňské vystoupení The Rasmus v Praze. Dále vystoupí německá metalcore skupina Eskimo Callboy a také bývalý člen Within Temptation Martijn Westerholt, který přijede do Kadaně představit svoji stávající domovskou formaci Delain.

Takže nezapomeňte 20.7.2013 KADAŇ!!!