Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Yamaha Pocketrak PR7

Yamaha Pocketrak PR7

Yamaha Pocketrak PR7 je nahrávací zařízení s vestavěnou ladičkou a metronomem, které disponuje základní pamětí 2GB. Tu je však možné rozšířit buď s pomocí micro SD karty (16MB-2GB) či micro SDHC karty (4GB-32GB). Jedná se o nahrávací zařízení do ruky, které nabízí skvělou výbavu a jednoduché ovládání. Co víc si přát?

Podívejme se na některé z hlavních předností, které model od Yamahy nabízí.

XY stereo mikrofon

Yamaha Pocketrak PR7 má ve své výbavě dva velké vestavěném mikrofony v XY stereo konfiguraci, kdy je pravý i levý mikrofon umístěný ve stejné ose. Jakou má toto „osazení“ výhodu? Jde o to, že díky tomuto umístění jsou oba mikrofony stejně daleko od zvukového zdroje a to má významný vliv na to, aby byla dosažena dokonalá lokalizace bez fázových posunů. Vývojáři Yamahy si dali velmi záležet i na krytech obou mikrofonů, čímž se zvýšila výkonnost mebrány. Výsledkem toho je vynikající stereo nahrávka s přirozenou hloubkou a přesným stereo obrazem.

Rychlý start pro vaši nahrávku

Rychlejší start nahrávání snad ani není možný. PR7 obsahuje funkci, která umožňuje nepřetržité nahrávání do třísekundové vyrovnávací paměti. K čemu je to dobré? PR7 zkrátka dokáže začít nahrávat ještě pár sekund před tím, než fyzicky stisknete tlačítko Record pro nahrávání. S tímto modelem nahrávacího zařízení tak již nikdy nepřijdete o rozhodující první zvuky, tóny či fráze.

Dlouhá výdrž

Napájení nahrávacího zařízení je řešeno skrze jednu AAA baterii, ale to rozhodně není nic omezujícího. S touto baterií je rekordér Yamaha Pocketrak PR7 schopný nepřetržitého nahrávání cca 44 hodin do formátu MP3 a až 29,5 hodiny v případě formátu PCM 16-bit/44,1kHz.

Použití v praxi

Jak vypadá využití nahrávacího zařízení Pocketrak PR7 v praxi ukazuje společnost Yamaha ve svém promo videu. Uvidíte zde propojení s dalšími hudebními nástroji z dílny společnosti Yamaha (klávesy PSR-S950 a PSR-S750).

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.