Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Zavzpomínejte na své hudební začátky

Zavzpomínejte na své hudební začátky

Vše má svůj začátek a samozřejmě i konec. Jak to bylo u vás? Vzpomenete si, kdy jste se poprvé seznámili s hudbou? Jaký to byl hudební nástroj? Kdo vás k hudbě přivedl?

Někdy je dobré zavzpomínat si na počátky a vycházet z toho třeba při výchově svých vlastních dětí, kterým byste rádi hudbu také přiblížili, aby si samy vyzkoušely, zda k ní získají blíž a budou se jí věnovat buď v amatérské rovině jakožto koníček, nebo později i na profesionální úrovni.

Vydává se lidstvo správnou cestou?

Porovnávání je samozřejmě složité, protože každá doba má svá pro a proti. Dnes je „konkurence“ vysoká zejména z pohledu moderních technologií, kdy tablety a mobily často vítězí nad jinou formou trávení volného času. To ale z našeho pohledu není zrovna příznivý model pro budoucnost lidstva. Vše směřuje k tomu, že zlenivíme. Lidé více času tráví u těchto zařízení, méně se setkávají, komunikují na přímo a mají i méně pohybu.

Všeho by se mělo užívat s mírou. Tablet nebo mobil by neměla být pomůcka pro rodiče, jak dětem zabavit čas, kdy na ně mají méně času. Zcela je od těchto technologií odstřihnout také není rozumné, protože ať chceme, nebo ne, je to součást moderního života a v dospělém věku je budou muset umět ovládat a neobejdou se bez nich.

Nabídněte dětem aktivní životní styl

Dětství je však jen jedno – radost z pohybu venku, zdravé zlobení s kamarády, aktivní pohyb, láska k hudbě, to všechno jsou možnosti, které by děti měly okusit.

S prvními hudebními krůčky vám pomůžeme i my, konkrétně nabídkou různých modelů hudebních nástrojů pro začínající hráče. Hudebni-obchod.cz – váš partner v hudebních začátcích. Nezklameme vás.

Již není možné vkládat komentáře.