Acoustic Needles – velmi zajímavá hudební skupina

Acoustic Needles

Autorský projekt Acoustic Needles tvoří tři bubeníci, kteří ale nezůstali jen u bicích. Jelikož se věnují i jiným nástrojům, mohl se Jakub přesunout ke klavíru, Lukáš k baskytaře a jejich učitel Michal zůstal u bicích. Tak vznikla hudební kapela, která má nakročeno k nadějné budoucnosti. V pokračování článku nabízíme i rozhovor s jednotlivými členy kapely…

V kolika letech jste začínali s hudbou? Na jaký nástroj jste hráli poprvé? Byly to od samého počátku bicí?

Lukáš: Od doby, co jsem viděl hrát svého bratrance na bicí, jsem na ně chtěl hrát taky, ale rodiče mě přihlásili v 8 letech na klavír. V osmé třídě mě na mé prosby přihlásili i na bicí. S klavírem jsem rok na to skončil a s bicíma teď pokračuju na KJJ (Konzervatoř Jaroslava Ježka.)

Kuba: Začínal jsem okolo 5 let právě s bubny. Od malička jsem stále do něčeho mlátil, takže mě rodiče vzali v 5 letech na první lekci bicích. V 7 jsem ještě přibral klavír, který jsem potom dál studoval na hudebním gymnáziu na Žižkově. Oběma nástrojům se teď dále věnuju na KJJ.

Michal: V 7 letech jsem poprosil rodiče, aby mě přihlásili na bicí, ale nakonec jsem začal s klasickou kytarou. Ve 12 jsem si už bicí prosadil a španělku vyměnil za kytaru elektrickou.

Acoustic Needles

Kdy přesně projekt Acoustic Needles vznikl a jaké jsou vaše plány do budoucna?

Lukáš: V mé hlavě vznikl projekt už na základní škole, ale realizovat se ho podařilo společně s klukama až v roce 2020. První nástřely však vznikaly o rok dřív společně s Kubou ve zkušebně s bicíma a klavírem po hodinách big bandu. Teď máme v plánu hlavně hodně koncertovat a udělat live session, výhledově také debutové album.

Pokud byste si mohli vybrat jakéhokoli hudebníka z české a světové scény, s kterým byste měli možnost spolupracovat. Kdo by to byl a proč?

Kuba: My už jsme si v tomto svůj sen trochu splnili. Na poslední desce si s námi zahrál fenomenální kytarista Miroslav Chyška, kterého můžete znát například z J.A.R. nebo od Dana Bárta & Ilustratosphere. Také musím zmínit skvělého klávesistu a odborníka na syntezátory Martina Brunnera (Lenka Dusilová, Martin Brunner Band), který nám také nahrál sólo do jedné písně, z čehož máme velkou radost!

Je pro vás hudba prací a zároveň i koníčkem? Nebo volný čas trávíte i mimo svět hudby (sport, turistika, kino…) ?

Lukáš: Hudba pro mě zatím prací není, ale je mým velkým koníčkem. Zajímám se také o zvukovou tvorbu, nebo sbírám vinylové desky.

Kuba: Hudbu studuji, zároveň je to hlavní oblast mé realizace. Ale určitě je pro mě zároveň i zábavou. Mimo své hudební aktivity se věnuji studiu Arts managementu na VŠE a ve volném čase kamarádům nebo například kolu nebo plavání.

Michal: Je mi obojím. Ve zbylém čase se kromě rodiny a přátel věnuji sledováním filmů a kultuře obecně. Zajímá mě i vesmír a filosofie.

Nejen hudební svět byl ovlivněný a stále ještě je koronavirem. Jakým způsobem se to dotklo vaší tvorby?

Kuba: My jsme jeden z případů projektu, kterému pandemie spíše pomohla, než uškodila. Během korony jsme se věnovali skládání a následnému natáčení dvou desek a klipu. Připravovali jsme všechno, co obnáší provoz kapely, abychom teď mohli secvičený repertoár nabízet lidem k poslechu.

Tímto děkujeme kapele za jejich čas a přejeme hodně zdaru do další hudební tvorby. Našlápnuto mají rozhodně dobře!

Zaujala vás kapela Acoustic Needles? Poslechněte si jejich song Train Station.

Aktuálně byla vydána nová deska Memory.

Bližší informace získáte na odkaze zde (rozcestník pro nejznámější sociální platformy).