Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘hudební kapela’

Acoustic Needles – velmi zajímavá hudební skupina

Acoustic Needles

Autorský projekt Acoustic Needles tvoří tři bubeníci, kteří ale nezůstali jen u bicích. Jelikož se věnují i jiným nástrojům, mohl se Jakub přesunout ke klavíru, Lukáš k baskytaře a jejich učitel Michal zůstal u bicích. Tak vznikla hudební kapela, která má nakročeno k nadějné budoucnosti. V pokračování článku nabízíme i rozhovor s jednotlivými členy kapely…

(Pokračování textu…)

IDIO&IDIO – Prkna, která znamenají Woodstock

IDIO&IDIO

Severočeská kapela IDIO&IDIO, která díky loňskému vítězství v Československé soutěži Skutečná liga obráží tuto sezónu to nejzajímavější z tuzemského festivalového výběru, například Rock for People, Basinfire fest, Cibula fest (SK) a podobné, se nyní chystá na dosavadní vrchol kariéry v podobě účasti na festivalu, který získal oficiální přízvisko „Nejkrásnější festival na světě“ – Przystanek Woodstock. Duchovní pokračovatel legendárního hudebního svátku, který se odehrává 3. – 5. 8. 2017 v Polském Kostrzyn nad Odra. (Pokračování textu…)

Oslavte 50. výročí The Beatles

Nebojte, nespletli jsme se. Fakticky je to již 54 let od založení skupiny The Beatles. My však máme na mysli trochu jiné výročí, které se datuje do roku 1964. Začátkem února roku 1964 totiž The Beatles poprvé vystoupili na „americké půdě“, konkrétně v americké televizi v populární show Eda Sullivana. Abychom byli přesní, The Beatles dorazili do Ameriky poprvé 7. února 1964. O dva dny později se ukázali v již zmíněné show Eda Sullivana. Pro zajímavost, u televizí sledovalo jejich pět písniček až neuvěřitelných 74 milionů lidí. (Pokračování textu…)