Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘hudba’

Domácí hudební výuka

Domácí hudební výuka

Už je to více než měsíc, co žijeme v omezeném režimu, který se týká všech bez rozdílu pohlaví a věku. Děti nemohou chodit do školy, zároveň nemohou navštěvovat kulturní, sportovní ani jiné zájmové kroužky. Hudba má však svoji výhodu v tom, že ji mohou trénovat a provozovat i doma.

(Pokračování textu…)

Přejeme úspěšný nový rok 2020

Přejeme úspěšný nový rok 2020

Čas plyne velmi rychle, a tak už máme každoroční vánoční hektické období za sebou (bohužel, bohudík…). Rádi bychom vám za naši redakci popřáli mnoho zdraví a radostí v novém roce 2020 a to nejen v soukromém a pracovním životě, ale i v tom hudebním.

(Pokračování textu…)

Hudbou proti stresu

Hudbou proti stresu

Hudba se v dnešní uspěchané době stává stále účinnějším nástrojem při boji proti stresu. Nejen samotný poslech hudebních kapel ale působí na naší duši jako uklidňující droga. Dalším aspektem pro zklidnění mysli je i samotné hraní na hudební nástroj, například na kytaru.

(Pokračování textu…)

Říjen 2018: Hudební novinky

Říjen 2018: Hudební novinky

Co je nového ve světě hudby? Pojďme se podívat na nové klipy z posledního týdne. Vybrali jsme pro vás celkem tři ukázky, doufáme, že se budou líbit a že vás třeba i zahřejí. Venku se nám ochladilo, tak je třeba zahnat všechny podzimní chmury a hudba je jedním z možných řešení, jak přijít na lepší myšlenky a odreagovat se. (Pokračování textu…)

Zahájení turistické sezony – Pasohlávky 2018

Zahájení turistické sezony - Pasohlávky 2018

Za měsíc budou české i slovenské kapely vítat novou turistickou sezonu. Bude mezi nimi i Majk Spirit. 

Pasohlávky – Za měsíc lidé mohou navštívit hudební festival s názvem Zahájení turistické sezony v kempu Merkur Pasohlávky. Tento festival proběhne už po šestnácté, přímo u vodní nádrže Nové Mlýny. Tato akce proběhne 11.- 12. května. Návštěvníci se mohou těšit na české a slovenské kapely různých žánrů, na své si tedy přijdou jak rockeři, tak vyznavači moderní hudby. (Pokračování textu…)

Nechte se inspirovat hudebními novinkami na CD

FilmnaDVD

Hudba a film, divadlo a další projevy umění, to je skutečná pastva pro duši. Hudba nám pomáhá relaxovat, podpořit naši náladu nebo naopak se špatné nálady zbavit. Ovlivňuje do značné míry naše duševní rozpoložení. Proto existuje tolik různých hudebních žánrů, stylů a interpretů, aby si každý našel přesně to, co mu v dané chvíli vyhovuje. Když si dobře vyberete a zaposloucháte se, najdete téměř hmatatelné pouto, které se vytvoří mezi daným interpretem a vámi, a to je skutečně povznášející. Kde ale hledat? (Pokračování textu…)

Emma Smetana – Waiting

Emma Smetana - Waiting

Emma Smetana – jméno, které asi zná většina z nás, ale s největší pravděpodobností ne z hudební scény. Tomu se ale není čemu divit, protože tato dráha je teprve v počátcích, vždy první její album vyšlo teprve v únoru 2016. K svému prvnímu singlu Waiting zároveň natočila i videoklip. (Pokračování textu…)

Bohemian Carsody hýbe Internetem

Bohemian Carsody od SketchShe

„Jednoduché“ a přitom úspěšné. Nemluvíme o samotném triu SketchShe, to bychom si nedovolili, ale o jejich způsobu prezentace, který v současné době bez nadsázky oslnil Internet. Jejich videoklip pod názvem Bohemian Carsody byl spuštěn do světa 4.3.2015 a dnes 11.3.2015 jej vidělo již neuvěřitelných cca 9 460 000 uživatelů resp. shlédnutí, abychom byli přesní. Ještě nevíte, o čem je řeč, pak nebuďte pozadu a podívejte se na klip (na konci článku). (Pokračování textu…)

Tři sexy klipy z různých koutů světa

Sexy klipy

Tak trochu se necháváme inspirovat online pořadem TV Stream Hudební masakry. Podívali jsme se na to, jaké klipy se objevují na internetu a výsledkem je to, že je ve většině z nich hlavním tématem spoře odděná slečna, v lepším případě hned několik najednou. A je ve finále úplně jedno, jestli se pohybujeme v Evropě, Asii či Americe. Nechceme globalizovat, ale tento námět je opravdu častý a asi to je i tím, že podobné klipy se lépe a rychleji sdílí na sociálních sítích, což je dnes podstatné pro úspěch. (Pokračování textu…)

Memphis mají na pilno

Memphis - One More Try

Hradecká kapela Memphis se pohybuje ve světě hudby již od roku 2005 a od té doby učinila opravdu velký skok. Již od počátku mají jasný cíl a za tím si jdou. Jejich písničky se líbí. Zpočátku se zaměřili zejména na produkci v anglickém jazyce. Letos však přišli i s tvorbou v češtině a rozhodně neudělali špatně. Z ohlasů fanoušků je vidět, že se jim to moc líbí, takže do budoucna lze čekat, že budou mít v repertoáru jak anglické, tak i české songy. (Pokračování textu…)