Digitální piana

Digitální piana se řadí mezi moderní hudební nástroje, která navazují na klasická piana. Neustále je kladen důraz na výborné zvukové vlastnosti spolu s tím, že se u nových modelů objevují nové technologické vymoženosti, které mají „usnadnit“ hru na tento typ hudebních nástrojů.

Digitální piana jsou celosvětově velmi rozšířená. Jejich výrobě se věnuje celá řada světových firem. Mezi ty nejhlavnější a nejznámější patří firmy Yamaha, Casio, Roland, Korg či Kurzweil (zde se jedná zejména o přenosná stage piana).

Digitální piana jsou ideálním hudebním nástrojem pro studenty klavíru, pokročilé hudebníky, případně pro kohokoliv, kdo chce hrát na tento hudební nástroj i v místech, kde by s klasickým pianem neuspěl z důvodu vysoké hlučnosti. U digitálního piana je možné regulovat hlasitost vydávaného zvuku, případně jej napojit na výstup do sluchátek. Můžete tak pohodlně cvičit aniž byste rušili své okolí.

V tomto článku bychom se zaměřili zejména na nabídku firem Yamaha a Casio.

Digitální piana Yamaha

Digitální piana Yamaha jsou charakteristická mimo jiné i tím, že „vlastní“ klávesy plné velikosti a rozsahu, tak jako tomu je u klasických akustických hudebních nástrojů. Stejně tomu je i v případě hry na digitální piano. Hudebník má ze hry stejný pocit, jako u akustického piana. Jednou z výhod je např. to, že zabírají méně místa (což je obecná vlastnost všech digitálních pian nezávisle na značce).

Nabídka digitálních pian Yamaha je v současné době zastoupena těmito modelovými řadami: AvantGard, Clavinova piana, Clavinova piana s doprovody, Exclusive piana, Arius či řady P a CP.

Digitální piana Casio

Digitální piana Casio jsou vhodná jak pro začínající hudebníky, tak pro pokročilé hráče. Jedná se o kvalitní alternativu k hudebním nástrojům značky Yamaha. Pro digitální piana Casio platí vše, co bylo zmíněno v obecné rovině pro digitální piana Yamaha (porovnání s klasickými piany, rozměry atp.).

Nabídka digitálních pian Casio je v současné době zastoupena těmito modelovými řadami: řada CDP, řada Celviano a řada Privia.