Kytary pro začátečníky

Kytary se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších hudebních nástrojů a to u všech generací bez rozdílu pohlaví. Právě tento fakt má za následek to, že na hudebním trhu existuje velké množství výrobců, které se zabývají výrobou kytar různých typů, modelů, tvarů atp.

Od prvního výskytu kytary na hudebním trhu již uplynula dlouhá doba. Během ní se neustále objevovaly nové typy kytar, které se lišily od klasické kytary, která byla na počátku. V dnešní době tak můžete vybírat z poměrně pestré nabídky, do které spadají zejména tyto hudební nástroje: klasické kytary, elektrické kytary, basové kytary, akustické (western) kytary, elektro-akustické kytary, silent kytary či tzv. dobra.

Pokud jste začínající kytarista možná je pro vás takto široký výběr spíše překážkou, protože nevíte, která z kytar je pro vás nejvhodnější. Obecně platí, že v každé kategorii a u každého výrobce jsou kytary pro začátečníky jedny z nejlevnějších. Cena však není jediným faktorem, který je třeba brát v potaz. Určitě napomůže, pokud vám s výběrem pomůže někdo z vašich známých, který již má určité zkušenosti s nákupem hudebních nástrojů. Pokud takového „odborníka“ ve svém okolí nemáte, nebojte se obrátit na prodejce (ať už v kamenné prodejně, nebo v internetovém obchodě) a jistě vám s výběrem vhodné kytary pomůže.

Připravte si cenové rozmezí v kterém byste rádi kytaru pořídili, případně i oblíbenou značku, pokud ji máte a následně si nechte odborně poradit. Tento postup vám zajistí, že váš výběr bude správný. Právě v začátcích by mohl být výběr nevhodné kytary (obecně hudebního nástroje) důsledkem problémů s hrou na kytaru a případným ukončením vaší profesionální hudební dráhy 🙂