Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘kytara’

Kytara Tasman TA150O-E pohledem Romana Horkého

Kytara Tasman TA150O-E pohledem Romana Horkého

V hudebním obchodním domě CMI plaza naleznete celou řadu kytarových značek, včetně modelů Tasman. Co si o kytarách této značky myslí Roman Horký, český kytarista, hudební skladatel a zpěvák, kterého jistě znáte jako frontmane kapely Kamelot, kterou založil již v roce 1982!

(Pokračování textu…)

Yamaha Red Label FG3

Yamaha Red Label FG3

Znovuzrození kytarové legendy je tu. Yamaha představila novinky v kategorii akustických a elektroakustických kytar Yamaha Red Label. Do ní spadá i westernová akustika Yamaha FG3, kterou vám přiblížíme v dnešním článku.

(Pokračování textu…)

Co očekávat a neočekávat od výuky na základní umělecké škole?

Kytarová škola

Baví vaše dítko hraní na kytaru, resp. zhlédlo se v nějakém kytaristovi a pořád básní o tom, jak bude jako on? A vy jako rodiče tápete, co s tím. Sami na kytaru hrát neumíte, ale vidíte, že tohle by konečně mohl být ta pravá volnočasová aktivita pro vašeho potomka. Co s tím? Zeptat se vzdáleného příbuzného, kotlíkáře, zda by si vašeho malého muzikanta vzal do parády? Zaplatit mu soukromého učitele? Nakoupit hromadu učebnic/posadit k internetu a ať se snaží sám? Poslat na základní uměleckou školu – ZUŠ? V tomto článku se blíže podíváme na poslední z uvedených možností. (Pokračování textu…)

Nejoblíbenější písničky na kytaru nejen pro začátečníky

Nejoblíbenější písničky na kytaru nejen pro začátečníky

Kdo z nás by si uměl představit posezení u táboráku bez zpěvu a kytary? Právě kytara je v dnešní době jedním z nejoblíbenějších hudebních nástrojů, který je snadno přenositelný a hlavně velmi univerzální. Stačí se naučit pár akordů a můžete si zahrát oblíbenou písničku. Proto jsme menší průzkum nejhranějších táborákových písniček, které dokáže zahrát i začátečník a neměly by chybět v repertoáru žádného kytaristy. (Pokračování textu…)

Africký kytarista

Africký kytarista

Jsou situace, kdy musí jít i humor stranou. Zároveň je třeba čas od času připomenout, že na světě není vše jen růžové a pokud si sami stěžujeme, že jsou lidé, kteří na tom jsou o moc hůř a právě jim by naopak přišly naše problémy zbytečné a úsměvné. Příkladem je například jeden africký mladík, který si vydělává hrou na vlastnoručně vyrobenou „kytaru“. Protože je slepý, je to jediná možnost, jak přijít k nějakým penězům. (Pokračování textu…)

Kytary Daisy Rock

Blíží se konec školního roku, a tak je třeba se připravit na to, co věnovat svým dětem za vysvědčení. V dnešní době máte neomezené možnosti. Nicméně my bychom vám rádi nabídli tip – hudební tip. Co byste řekli hudebnímu nástroji jako dárku za dobré vysvědčení? (Pokračování textu…)

Kytary pro začátečníky

Kytary se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších hudebních nástrojů a to u všech generací bez rozdílu pohlaví. Právě tento fakt má za následek to, že na hudebním trhu existuje velké množství výrobců, které se zabývají výrobou kytar různých typů, modelů, tvarů atp. (Pokračování textu…)