Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘kytary’

Kytary a příslušenství

Kytary a příslušenství

Dvě věci, které k sobě neodmyslitelně patří. Samozřejmě, že si můžete koupit samostatnou klasickou kytaru a budete na ni moc hrát. Tedy do dobu, než vám třeba praskne kytarová struna 🙂 Ale existuje i celá řada kytarového příslušenství, které se vám bude hodit, když kvůli ničemu jinému, tak pro ochranu vašeho oblíbeného nástroje.

(Pokračování textu…)

Furch Guitars pořádá soutěž o tři kytary

Furch Guitars pořádá soutěž o tři kytary

Většina z nás je v současné době zajatcem domácí karantény. Co si tuto dobu alespoň trošku zpříjemnit a odreagovat svou mysl? Máme pro vás tip! Společnost Furch se rozhodla uspořádat pro všechny kytarové fanoušky soutěž o tři akustické kytary Furch.

(Pokračování textu…)

Furch představuje limitovanou edici kytar pro rok 2018

Furch představuje limitovanou edici kytar pro rok 2018

Velké Němčice, 3. července 2018 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje limitovaný model akustické kytary pro rok 2018. Prémiová celomasivní šestistrunná kytara Furch Limited 2018 je vyrobena z exotických materiálů nejvyšší třídy kvality, které nástroji dodávají exkluzivní vzhled i výjimečný plnobarevný zvuk. Precizní zpracování nástroje a jeho špičkové akustické vlastnosti zajišťuje kombinace unikátních výrobních a konstrukčních technologií, jako je vlastní ladění přední desky, neuvěřitelně tenká a konzistentní povrchová úprava, dokonalé robotické leštění či revoluční konstrukce kytarového krku s technologií Furch CNR System. (Pokračování textu…)

Brát lekce na kytaru od zkušenějších je ku prospěchu

Brát lekce na kytaru od zkušenějších

Po světě chodí spousta kytaristů samouků. A někdy jsou to skutečně velké hvězdy, třeba takový Brian May z Queen, který si dokonce i sám vyrobil kytaru. Jenže, u kytaristů tohoto formátu je to dar zhůry. My ostatní obyčejní zájemci o hru na kytaru to jako samouci nemáme zas tak jednoduché. (Pokračování textu…)

Jak vybrat aparát na kytaru?

Jak vybrat aparát na kytaru?

Pokud sníte o tom, že si pořídíte elektrickou kytaru a stanete se rockovou hvězdou, neobejdete se bez kytarového aparátu neboli zesilovače. Elektrická kytara totiž obvykle nedisponuje rezonanční dutinou, její zvuk je proto velmi tichý, suchý a nevýrazný. Od toho jsou zde však snímače, které převedou mechanickou vibraci strun na elektrický signál. Ten je však stále příliš slabý – a od toho je zde kytarový aparát, který signál zesílí a díky připojenému reproduktoru jej převede na zvuk, který máme tak rádi. Co všechno potřebujete vědět před výběrem kytarového aparátu? (Pokračování textu…)

Fender American Professional v CMI plaza

Fender American Professional v CMI plaza

Přinášíme horkou novinku z obchodu CMI plaza. Jak jistě víte, tento obchodní dům s hudebními nástroji se nachází v Hradci Králové a mimo jiné je každoročně hostitelem populárního netradičního hudebního veletrhu Hradec Music Show. Nebudeme vás dlouho napínat. V obchodu nyní můžete vyzkoušet a zakoupit nové modely elektrických a basových kytar Fender American Professional. (Pokračování textu…)

Ohlédnutí za Yamaha Guitars Day

Yamaha Guitars Day

Před 14 dny se v Hradci Králové uskutečnila kytarová show Yamaha Guitars Day, která se konala v prostorách obchodního domu CMI plaza v Hradci Králové. Pokud jste neměli možnost tuto akci navštívit osobně, pak pro vás máme alespoň malou ochutnávku v podobě videoreportáží a rozhovorů, které zajistila pořádající společnost CMI Melodia a.s., specialista na hudební nástroje značky Yamaha. (Pokračování textu…)

Nejlepší kytary nájdete u nás

Možností, jak a kde nakoupit hudební nástroje, je celá řada. Dnešní zákazníci si však velmi oblíbili nakupování hudebních nástrojů v internetových obchodech. Stejně tomu je i v případě kytar. Eshopů s nabídkou kytar je velké množství. Pokud ale hledáte ty nejlepší kytary, pak si nenechte ujít nabídku internetového obchodu Kytary.cz. (Pokračování textu…)

Povlaky a pouzdra na kytary

Nabídka společnosti CMI Melodia a.s. se rozrostla o nové kytarové povlaky FACE. Stylová měkká pouzdra pro akustické kytary. Veškerý sortiment je možné objednávat buď v internetovém obchodě Cmias.cz, případně osobně v obchodním domě CMI plaza – obchodní dům hudebních nástrojů, který se nachází v Hradci Králové. (Pokračování textu…)

Kytary Daisy Rock

Blíží se konec školního roku, a tak je třeba se připravit na to, co věnovat svým dětem za vysvědčení. V dnešní době máte neomezené možnosti. Nicméně my bychom vám rádi nabídli tip – hudební tip. Co byste řekli hudebnímu nástroji jako dárku za dobré vysvědčení? (Pokračování textu…)