Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Furch představuje limitovanou edici kytar pro rok 2018

Furch představuje limitovanou edici kytar pro rok 2018

Velké Němčice, 3. července 2018 – Společnost Furch Guitars (Furch), přední světový výrobce kytar prémiové kvality, představuje limitovaný model akustické kytary pro rok 2018. Prémiová celomasivní šestistrunná kytara Furch Limited 2018 je vyrobena z exotických materiálů nejvyšší třídy kvality, které nástroji dodávají exkluzivní vzhled i výjimečný plnobarevný zvuk. Precizní zpracování nástroje a jeho špičkové akustické vlastnosti zajišťuje kombinace unikátních výrobních a konstrukčních technologií, jako je vlastní ladění přední desky, neuvěřitelně tenká a konzistentní povrchová úprava, dokonalé robotické leštění či revoluční konstrukce kytarového krku s technologií Furch CNR System.

Přední rezonanční deska kytary Furch Limited 2018 je již tradičně vyrobena ze špičkového alpského smrku nejvyšší třídy master grade. Při její konstrukci a ladění vycházeli kytaroví mistři z výsledků desítek let probíhajícího vývoje a výzkumu, jehož prostřednictvím bylo dosaženo ideálního nastavení hlasitosti, dynamiky a vyvážení tónů. Zadní deska a luby nástroje jsou tvořeny exotickým tasmánským blackwoodem rodu acacia, který v kombinaci se smrkem dodává nástroji silný, plnobarevný a hřejivý zvuk, který lehce zvýrazňují středové frekvence.

Exkluzivní vzhled nástroje umocňuje vedle tasmánského blackwoodu také další africká exotická dřevina – padouk. Ten je použit na lemování nástroje, prstencovou rozetu, inlay přední desky či netradiční čelní poziční značky obdélníkového tvaru, které společně s originálními bočními lineárními pozičními značkami z masivní perleti zlepšují orientaci na hmatníku. Hmatník, kobylka a plátek na hlavě kombinují cizokrajné dřevo ziricote.

Furch Limited 2018

Špičkovou úroveň vizuální i akustické kvality navíc podtrhuje povrchová úprava High-Gloss Finish v podobě supertenké 160µm konzistentní vrstvy UV laku s vysokým leskem, jenž maximalizuje rezonanční vlastnosti nástroje a zároveň mu poskytuje nejvyšší možnou ochranu.

Kytara Furch Limited 2018 je vyrobena v omezeném množství 75 kusů ve tvaru OM v provedení bez výřezu, který nejlépe reflektuje akustické vlastnosti použitých dřevin. Stejně jako u předchozích limitovaných modelů platí, že počet vyrobených kytar je konečný a stejný design nástroje nebude použit na žádný další později produkovaný model. Kytara Furch Limited 2018 bude na trhu k dostání v průběhu měsíce září.

Zdroj: Tisková zpráva Furch Guitars

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.