Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Tluče bubeníček…

Možná i Vám se po přečtení nadpisu vybavila tato známá melodie. V takovém případě se nám podařilo Vás upoutat k našemu dnešnímu článku, který se bude věnovat bicím hudebním nástrojům. Bicí jsou nedílnou součástí snad každé hudební skupiny. Je to dáno i tím, že se řadí mezi jedny z nejstarších hudebních nástrojů, které jsou zároveň i jedny z nejobsáhlejších. Pojďme se na bicí podívat trochu blíže…

Jak již bylo řečeno pod bicí nástroje spadá poměrně široké spektrum hudebních nástrojů. Jmenujme jen některé z nich: bicí soupravy, koncertní bubny, elektronické bicí hudební nástroje, perkusní bubny, činely, palice či blány na bicí atd.

Bicí souprava – sen každého chlapce

Pojem bicí asi není nutné dále rozebírat. U soupravy je to rovněž zřejmé. Bicí soupravy pak zákonitě představují určitý celek, který je složený z několika komponent. Sestavy se mohou lišit dle nabídky internetového či kamenného obchodu. Mezi výrobci však v určitých mezích koluje shoda nad tím, jaká je nejčastější bicí souprava. Jak to tedy je? Nejčastějšími komponentami bicí soupravy jsou basový buben, malý buben, kotle, činely a přechody.

Při výběru konkrétní bicí sady je třeba přemýšlet i nad tím, pro koho je určena. Jiná bicí sada bude vhodná pro začínající bubeníky, jiná naopak pro pokročilého hráče. Pro ty nejmenší jsou pak připraveny dětské bicí soupravy.

Elektronické bubny…

Moderní prvky se dotkly i bicích nástrojů. Konkrétně máme na mysli tzv. elektronické bicí. Tento typ hudebních nástrojů využívá nejmodernějších vlastností, které lze u bubnů využít. Jedná se zejména o speciální zvuky, efekty, funkce atd. Cílem je simulovat reálné zvuky klasických bicích nástrojů, což se daří zejména v případě známých značek jako jsou Yamaha, Roland či Orla.

Pro nákup doporučujeme internetový obchod Hudebni-obchod.cz.

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.