Festival vína s Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára v Jičíně

Festival vína s Cimbálovou muzikou

Září je v plném proudu a i díky přetrvávajícímu letnímu počasí je na místě si jej užívat v co největší možné míře. K tomu vás doufáme poslouží i náš další tip na kulturní akci, která se koná v Jičíně. Vše se odehraje poslední sobotu v září, tedy 24.9.2016 na Velkém nádvoří Jičínského zámku. A oč, že se jedná? My vám to prozradíme! Těšit se můžete na Festival vína s Cimbálovou muzikou Dušana Kotlára.

Jedná se o první ročník festivalu, ale organizátoři věří, že rozhodně nebude poslední a postupem času si získá oblibu a tradici v širokém okolí. Vstup na festival je zdarma. Zajištěn je bohatý kulturní program. Vše vypukne již v devět hodin ráno a akce bude ukončena resp. její ukončení je naplánováno na 19:00.

Bohatý program

A co vše je pro vás připraveno? Velké množství kvalitních vín, chutné pokrmy, cimbálová muzika a pohodová atmosféra. A to rozhodně není vše. V průběhu festivalu bude probíhat doprovodný program, jehož součástí budou:

  • Cimbálovka – Dušana Kotlára
  • Netrafolka – (Folklórní pecky).
  • Kytarový orchestr – (od klasiky po Beatles)
  • Flétnium – (Skupina krásnejch holek co válej na různý flétny).
  • Skupina Brothers For Fun – (4 kluci co válcujou dívčí srdce).
  • After Past – (Nejznámější hity z jazzu, swingu a popíku).
  • Soundrise – (Parta gymnazistů a konzervatoristů co do toho mlátěj jak hluchý do vrat).

Celou akci naplánoval a připravuje team Jičínského Food Festivalu.

Pohodová atmosféra

Pohodovou atmosféru festivalu jistě podkreslí cimbálová muzika Dušana Kotlára, která oslovuje posluchače v České republice i v zahraničí. S širokou žánrovou pestrostí lidových písní z Moravy, Slovenska, Čech získala tato cimbálovka velmi dobré renomé, vybírá si hudební lahůdky z country a jazzu, nevyhýbá se operetnímu či opernímu repertoáru, který interpretuje po svém, ale ctí jeho zákonitosti.