Hudební nástroje s dopravou zdarma?

Poslední týdny jsou ve znamení online nakupování. Shánění dárků v tomto období je tradičně velkým testem eshopů a dopravců. Pro letošní rok to platí ne dvoj ale trojnásobně. I při nákupu v eshopech však můžete mít zboží doma, aniž byste platili dopravné. My vám poradíme kde.

Dopravné nad 2000 zdarma

Číslo 2000 je zřejmě pro letošní rok magické, protože hned několik hudebních online obchodů stanovilo tuto částku jako hranici, od které se již neúčtuje dopravné.

U hudebních nástrojů je to často snadno dosažitelná hranice, takže další důvod, proč se ponořit do světa internetového nakupování. Je to snadné, rychlé, z hygienického pohledu bezpečné a cenově výhodné.

Samozřejmě vše má své výhody i zápory. Nikdy nevíte, zda nemůžete narazit na obchod, který není důvěryhodný. Další riziko je u dopravy, kdy zejména v tomto náročném období balíky „lítají“ všude možně a může dojít k poškození.

K výše uvedenému dvě rady. Nakupujte u ověřených eshopů, pokud si nejste jisti, pak plaťte na dobírku a ne předem. Ověřte si, zda je uvedeno telefonní číslo, jen email značí to, že se v případě nouze nemusíte do obchodu „dovolat“.

Kontrolujte balíky před řidiči

Při přebírání balíků pečlivě zkontrolujte vrchní karton, při sebemenším náznaku poškození pozdržte řidiče, že chcete zásilku zkontrolovat a pokud tam je nějaká vada, tak sepište formulář. Pomáháte tím jak sobě, tak i eshopu, aby se případné poškození vinou dopravce mohlo dále řešit. Dopravci toto často odmítají a jakmile není sepsán formulář, háží vinu buď na příjemce, nebo eshop, co zásilku odesílal.

Závěrem přinášíme tipy na tři eshopy s DOPRAVNÝM ZDARMA od výše objednávky 2.000,- Kč s DPH.