Jaké bude nakupování dárků v roce 2021?

Vánoce v roce 2021

Epidemiologická situace se zlepšila. Zatím nic nenasvědčuje, že by se měl opakovat scénář z roku 2020. Doufejme! Jedno je ale jisté. Poslední měsíce ovlivnili většinu lidí v naší republice a to po mnoha stránkách. Jednou z nich je mimo jiné i nákupní proces.

Lidé si z důvodu uzavření prodejen zvykly na svět online nakupování a to i ti, kteří se tomu dříve vyhýbali. Trend je zároveň takový, že se omezuje výše hotovosti v našich peněženkách. Převládají platby kartou, mobilem, online platbou či klasickým převodem.

Online nákupy rostou každým rokem

To vše nahrává online obchodům napříč různými segmenty. Ano, jsou zde stále některé obavy z důvodu možných poškození zboží při přepravě, ale rychlost a pohodlnost nákupu v eshopech vyhrává čím dál častěji.

Eshopy se snaží o balení, které vydrží i horší zacházení ze strany kurýrů. To je obecný problém, který moc dopravních společností neřeší a berou to ze své pozice „důležitého“ a potřebného. Mnoho eshopů si nemůže dovolit vlastní rozvozy, určitě ne po celé republice. A právě u menších eshopů si dopravci o to více kladou podmínky a případná poškození se snaží hodit na prodejce, nebo zákazníka, který měl zboží lépe přebrat. Pokud by se podařilo vyřešit i tuto formu, že by lidský faktor neselhával a k poškození zboží docházelo opravdu jen výjimečně, pak by e-sektor vyhrával na plné čáře.

Rychlá objednávka hudebních nástrojů

I hudební nástroje jdou neustále kupředu a hudebníci si zvykli pro objednávání přes eshopy, zejména ti, kteří už vědí, co potřebují, mají vyzkoušenou svoji značku, nebo i obchod. Pro ně je pak v podstatě zbytečné vyrážet na osobní prohlídky. ¨

Díky rostoucí odbornosti technické podpory eshopů se většina dotazů dá vyřešit online chatem, emailem, nebo telefonicky. V eshopu tak může nakupovat i začátečník, který hledá svůj první hudební nástroj. Prodejce mu poradí a zákazník rychle objedná s dodáním k němu domů. Poctivý eshop poradí tak, aby to bylo výhodné v první řadě pro zákazníka. Ptáte se proč? Protože budování důvěry je důležité a spokojený zákazník nemá důvod hledat pro příští nákupy jiný obchod.

Nechceme zatím ještě strašit v otázce Vánoc, ale čas letí a pomalu by stálo za to si udělat seznam, co komu pořídit, aby měl pod stromečkem radost 😉