Kociánova houslová soutěž – 64. ročník

Kociánova houslová soutěž – 64. ročník

Milan Kostelenec opět zabodoval v Kociánově houslové soutěži, která se letos konala 6.5.2022 v Ústí nad Orlicí. V letošním ročníku obsadil skvělé druhé místo. Gratulujeme.

Přinášíme vám ohlasy ze zpravodaje Kociánovi houslové soutěže – soutěže, která překračuje hranice.

Pavel Šporcl hodnotí 64. ročník KHS

Výkony byly moc dobré, u čtvrté kategorie vynikající. Tato soutěž patří mezi nejtěžší na světě, což se potvrdilo i letos.

Jedním z oceněných ve čtvrté kategorii je i Milan Kostelenec, pro něhož se nejedná o první umístění „na bedně“ v rámci soutěže. Již v roce 2017 se stal vítězem první kategorie KHS. Dle svých slov zahrál přesně tak, jak chtěl. Ale jak sám říká: „Vždy je tu samozřejmě prostor pro zlepšení a já hodlám plně využít i v dalších letech.“ Na svůj výkon se připravoval již od
listopadu letošního roku a dal si záležet i na sebemenších detailech.

Milan Kostelenec a Pavel Šporcl

Jeho snaha se vyplatila a domů si odnáší krásné druhé místo. Mimo koncerty klasické hudby se s ním můžeme setkat i za doprovodu cimbálové muziky v čele s jeho otcem.

Mirek Němec: Jak to slyším já

Kostelenec Milan – To je melodie! Čajkovskij D dur. Mladí houslisté mají už dnes své obdivovatele. Téměř celá dívčí redakce se nahrnula do sálu. Housle znějí s jistotou. Jejich zpěv proniká do podvědomí. Dochází k rezonanci s duší – místnost plná alikvotů, zvuk se řetězí v prostoru. Opět ústřední motiv v klavíru. Přál bych vám pohled do sálu. Špendlík byste neupustili.

Ještě „něco“ nahoře hraje s Milanem (po ovoci poznáte je). Poslouchám hudbu a říkám si, že Milan dnes sklízí plody své práce. Bravo! Výtečně načasovaná forma.