Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Mixpulty – kvalitní ozvučení

Mixpulty neboli mixážní pulty spadají pod nabídku tzv. PA techniky. Tento sortiment je nedílnou součástí nabídky každého internetového či kamenného obchodu, který prodává hudební nástroje. Mixpulty přímo souvisí s hudebními nástroji resp. s hudební produkcí.

Mixážní pulty jsou elektronická zařízení sloužící ke směšování a distribuci zvukových signálů a hrají důležitou roli zejména v nahrávacích studiích, kdy je důležité nahrát danou skladbu v maximální zvukové kvalitě.

Jaké značky jsou nejčastěji zastoupené na trhu s mixpulty? V obchodech nejčastěji narazíte na mixážní pulty od těchto výrobců – Ashton, Yamaha či Soundcraft.

Cena mixážních pultů se pohybuje od několika tisíc (základní modely či tzv. mixážní mini pulty) až po modely v hodnotě několika desítek tisíc, určené pro profesionální použití s mnoha vlastnostmi a funkcemi. U profesionálních modelů hrají prim zejména mixpulty značky Yamaha.

PA technika

Do kategorie PA technika patří také zesilovače, powermixy, nahrávací zařízení, mikrofony, procesory či reproboxy. Kvalitní a cenově dostupné modely naleznete např. v internetovém obchodě Hudebni-obchod.cz.

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.