Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

První zkušenosti se zobcovou flétnou

Zobcové flétny

Zobcová flétna je jedním z hudebních nástrojů, který si zřejmě vyzkoušela většina z nás. Důvod je prostý – hra na zobcovou flétnu je součástí výuky ve školce, kde se jí věnují zejména děti předškolního věku.

Kdo by si ji nevyzkoušel

Když si vzpomenete na svoje dětství, určitě si flétnu také vybavíte a to nejen z předškolního období, ale i z hodin hudební nauky na základní škole.

Trénujte dýchání

Flétna má ještě jedno využití, které možná ne každý ví. Používá se totiž jako pomůcka pro zlepšení dýchacích potíží u dětí. Hrou na flétnu se děti učí ovládat svůj dech a zároveň cvičí kapacitu plic.

Yamaha v popředí

Jakou flétnu zakoupit? I zde je třeba brát v potaz to, že v obchodech můžete naleznout různé modely. Některé jsou však spíše hračkou, takže pro cvičení doporučujeme vybírat spíše od značek a prodejců, kteří se zaměřují na hudební nástroje pro děti. Nejrozšířenější jsou zobcové flétny značky Yamaha, které se vyrábí v mnoha barevných provedeních, což s sebou přináší možnost volby jak u dívek, tak i chlapců. Cenově startují na velmi příznivých hladinách. Pokud se k nim dítko bude chovat zodpovědně, vydrží mu flétnička na delší období.

Budoucí umělec? Možná

Možná se díky těmto prvním kontaktům s hudbou projeví u vaší dcerky či synka vztah k hudbě jako takové a později si osvojí i jiné nástroje a bude se jim věnovat dále, ať už v amatérské nebo profesionální rovině.

Tagy:

Již není možné vkládat komentáře.