Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘zobcová flétna’

První zkušenosti se zobcovou flétnou

Zobcové flétny

Zobcová flétna je jedním z hudebních nástrojů, který si zřejmě vyzkoušela většina z nás. Důvod je prostý – hra na zobcovou flétnu je součástí výuky ve školce, kde se jí věnují zejména děti předškolního věku.

(Pokračování textu…)

Aulos 709B Haka

Zobcové flétny se řadí mezi hudební nástroje, s kterými má zkušenosti (v různých podobách) asi každý z nás, zejména z hudební výchovy na základní škole. Výhodou dnešní doby je skutečnost, že máte k dispozici široký výběr hudebních nástrojů. U zobcových fléten to samozřejmě platí také. Je víceméně na vás, jaký typ flétny si vyberete. Vše by mělo odpovídat tomu, jak zkušený hráč jste, zda máte např. oblíbeného výrobce, jakou částku jste ochotni investovat, případně dát na doporučení vašeho učitele, nebo se poradit s prodejcem, u kterého si chcete zobcovou flétnu zakoupit. (Pokračování textu…)

Zobcové flétny pro školáky

Školní rok by zahájen, a tak je potřeba co nejrychleji zajistit školní pomůcky. Mezi ně se řadí i vybavení pro hudební nauku resp. pro hudební školy, kroužky atp. Častým produktem, který se při výuce používá je zobcová flétna. Společnost CMI Melodia a.s. nabízí kvalitní zobcové flétny a flétničky pro menší i větší školáky od firem Yamaha, Aulos či Ashton. Vše skladem v obchodním domě CMI plaza. (Pokračování textu…)