Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Sběratelské medaile Karla Gotta

Aukro a Česká mincovna uctí památku Karla Gotta dobročinnou aukcí sběratelských medailí s Mistrovými portréty.

Prvního října si připomínáme první výročí úmrtí legendy české hudby Karla Gotta. Mistrovu památku následně 15. října uctí také premiéra celovečerního dokumentu Karel. Zavzpomínat na národem milovaného zpěváka se rozhodla i největší česká aukční platforma Aukro, která ve spolupráci s Českou mincovnou uspořádá charitativní prodej stříbrných sběratelských medailí. Výtěžek z prodeje poputuje přes Nadaci Naše dítě na dokončení výcviku asistenčního psa Majla, který pomáhá devítileté autistce Emě i její nemocné mamince.

Hlavním artiklem vzpomínkového a charitativního prodeje bude trojice vyprodaných medailí, které Česká mincovna vydala v roce 2019 k příležitosti Mistrových 80. narozenin. „Narozeninová“ minisérie sestává z uncových stříbrných medailí Karel Gott – fenomén, Karel Gott – malíř a Karel Gott – zpěvák. Každá ze tří medailí vyšla v nákladu 1000 kusů, přičemž součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Prvních 600 kusů bylo navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile. „Do prodeje nám Česká mincovna poskytla sběratelsky velmi cenné medaile s číslem 1. K nim bude k dispozici i sběratelská dřevěná etue,“ uvedl Pavel Krejčíř z Aukra.„Česká mincovna nabídne na Aukru kromě zmíněné charitativní akce i další medaile věnované Mistrovi, například zlatou půluncovou medaili vydanou k jeho pětasedmdesátinám,“ dodává Pavel Krejčíř.

„Narozeninová“ minisérie

Výtěžky z prodeje číslovaných stříbrných medailí následně Česká mincovna a Aukro věnují na dobročinné účely. „Prostřednictvím Nadace Naše dítě jsme se rozhodli přispět na dokončení výcviku asistenčního pejska Majla. Ten je nejlepším parťákem devítileté autistické dívenky Emy a pomáhá i její mamince, která trpí srdeční arytmií, kvůli čemuž často omdlévá. Majlo jí díky výcviku v takovýchto chvílích může okamžitě zavolat pomoc speciální mobilní aplikací,“ popisuje Jaroslav Černý z České mincovny s tím, že medaile si můžete prohlédnout i na stránkách ceskamincovna.cz.

Kolekce medailí připomínajících Karla Gotta bude na Aukru dostupná od 12. října, prodej startuje přesně ve 20:00 hodin.

Zdroj: TZ Aukro.cz

Tagy: ,

Již není možné vkládat komentáře.