Tradiční vánoční trhy v Turnově

Vánoční trhy s cimbálovkou

Máme tu prosinec a s tím jsou mimo jiné spojeny i vánoční trhy. Pokud je vyhledáváte, máme pro vás tip. Vydejte se do Turnova, kde se konají tradiční vánoční trhy 11. a 12.12. Zahájeny budou stylově a to cimbálovou muzikou pod vedením Dušana Kotlára.

Jak jsme se již zmínili, letošní ročník tradičních vánočních trhů se uskuteční v druhém prosincovém týdnu, tedy v pátek 11.12. a v sobotu 12.12. Kde? Vše se odehraje na náměstí Českého ráje v Turnově. V loňském roce se trhy konaly v neděli, ale snad tato změna nebude nikomu vadit, zvláště, když se program obou dnů natáhne až do večerních hodin.

Bohatý kulturní program

Program bude nabitý, takže určitě přijeďte včas. Ani letos nebude chybět tradiční vystoupení turnovských základních škol. V rámci pestrého kulturního programu vystoupí například Cimbálovka Dušana Kotlára, pražský soubor Karmína (věnuje se interpretaci starých českých lidových písní a zároveň i gotické, renesanční a barokní hudbě). Zároveň nesmí chybět ani turnovský pěvecký sbor Antonína Dvořáka, v jehož podání si budete moci vychutnat slavnou Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

V rámci vánočních trhů se můžete zároveň těšit na bohatou nabídku řemeslníků, kteří pro vás budou mít připraveno občerstvení, vánoční dekorace i řemeslné výrobky.

Myslí se samozřejmě i na děti, pro které je připravena speciální „Kapří stezka“, která je zavede z náměstí Českého ráje Skálovou ulicí nejen na výstavu Kapr sumec štika, ale také na „rybí dílnu“ do Kamenářského domu.

Podrobný program sledujte na stránkách města Turnov.

Kompletní informace o akci

Vše důležité ještě jednou shrneme:

  • Místo konání: Náměstí Českého ráje, Turnov
  • Datum konání: 11.12.2015 až 12.12.2015
  • Charakter akce: Regionální
  • Doporučeno pro: Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
  • Typ akce: Trhy – jarmark – Vánoční akce
  • Tematická kategorie: Folklórní a společenské akce – jarmark
  • Více informací na: www.turnov.cz