Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Tyros 5 – klávesy nové generace

Pro někoho možná dlouhé tři roky. Právě taková byla pauza mezi vydání dvou modelů profesionálních keyboardů značky Yamaha. Jedná se o špičkovou modelovou řadu Yamaha Tyros. 11. listopadu 2013 se hráči dočkali již páté generace. Klávesy Yamaha Tyros 5 byly tentokráte vyrobeny ve dvou variantách, jedna s 61 klávesami a druhá se 76 klávesami. V současné době nemají tyto klávesy konkurenci. Jedná se o top model s těmi nejnovějšími vlastnostmi a funkcemi a neuvěřitelně reálným zvukem.

Jaké jsou nové keyboardy Yamaha Tyros 5? Pojďme se podívat na jejich základní charakteristiku, tak jak byla uveřejněna od výrobce.

Nová vlajková loď Yamaha Tyros 5 přináší nové špičkové rejstříky (více jak 300 nových) zahrnující SA2 (Super Articulation 2) rejstříky, nové samply klavírů, eletronických pian a keyboardů a neuvěřitelný nový Ensemble rejstřík, které předefinují pojem „reálné“. Skvělé nové Styly a zcela nové Audio Styly. Nové audio funkce jako jsou Audio Link Multi Pad, Time Stretch, Pitch Change a Vocal Cancel, dělají z tohoto hudebního nástroje špičkové zařízení pro nahrávací studia i živé vystupování.

Klávesy je možné objednávat již nyní, s tím, že většina internetových obchodů je schopná je dodat do cca 14 dnů od objednání. Doporučujeme například internetový obchod společnosti CMI Melodia a.s. na adrese www.cmias.cz.

Pojďme si představit některé z hlavních funkcí, které jsou součástí této novinky:

Autentické Ensemble Peformance

Ensemble Voice – skvělá funkce, která využívá parametry, které „polidšťují“ hru reprodukováním jemných variací v timingu, které můžete slyšet v opravdovém souboru. Tím vytváří autentický zvuk více současně hrajících hráčů, a umožňuje hrát například skladbu pro celý kvartet.

Varhanní rejstříky Organ World

Klávesy Yamaha Tyros 5 nabízí Vintage, Home, Euro, Concert a Theatre varhanní rejstříky. Ve všech případech jsou skvěle reprodukovné s úžasnými samply. Díky skvělým funkcím jako jsou reálén ovládání varhanních rejstříků, upravitelné efekty a díky intuititvnímu ovládání můžete měnit zvuk v reálném čase v průběhu hry.

Audio Styly

Díky čtyřiceti novým perkusním doprovodům má keyboard Tyros 5 Yamaha skvělé doprovodné schopnosti. Audio Styly dodají přírozený pocit, rozměr a vřelost bicím a perkusním partům. Audio Styly také těží z Yamaha Time Stretch technologie, která umožňuje audiu řídit se změnami vašeho tempa, aniž by došlo ke změně ladění, takže vše zůstává naprosto synchronizované.

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.