Vánoční dárek od kapely Colorful People

Colorful People

,,Vydáváme nový singl jako vánoční dárek svým fanouškům“ tvrdí česko-slovenská kapela Colorful People, která v tomto roce předskakovala světovým hvězdám jako je izraelský kontrabasista AVISHAI COHEN nebo americký zpívající bubeník JAMISON ROSS.

O kapele Colorful People

Česko-slovenskou hudební formaci s názvem „Colorful People“ tvoří bývalí spolužáci z konzervatoře Jaroslava Ježka a brazilského hudebního institutu Escola de choro Raphael Rabello. Jsou jimi zpěvačka a baskytaristka Lenka Novotná, kytarista a zpěvák Juraj Holoda a zpěvák a perkusista Dušan Marko. Po navázání spolupráce s pražským klubem Doupě se jim doslova změnil život a na této půdě již odehráli nespočetné množství koncertů po boku těch nejúspěšnějších muzikantů z celého světa např. s izraelským jazzovým kontrabasistou Avishai Cohen, americkým bubeníkem a zpěvákem Jamison Ross, ale také s českými renomovanými kapelami jako jsou např. Čechomor, Divokej Bill, Emil Viklický trio, Support Lesbiens, Mirai… V uplynulém roce se také představili na těch největších festivalech v Čechách jako Metronome Prague, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Jihočeský Jazzový Festival v Českých Budějovicích, Brasil Fest Brno nebo Soundtrack Festival v Poděbradech.

Vychází singl „I need you now“

Právě vychází jejich nový singl s názvem „I need you now“ společně s oficiálním videoklipem. který natočili jako vánoční dárek svým fanouškům. Její příběh v sobě skrývá poselství, které je symbolizováno právě přicházejícími Vánoci, a které poukazuje na mezilidské vztahy, důležitost jednoty a sdílení.

Nahrávání písně proběhlo v renomovaném hudebním studiu SONO Records u Prahy, kde nahrál bandleader a multi-instrumentalista Juraj Holoda všechny nástroje, které v písni doplnili originální hlasy všech jednotlivých členů kapely. Na produkci se spolu s Jurajem podílel brazilský hudebník a producent Santiago Ferreira. O mixing a mastering se postaral Pavel Karlík ze SONO Records.

Videoklip k písni „I need you now“ se kapela rozhodla natočit svépomocí. Námětu a režie se ujala rakouská songwriterka s uměleckým jménem Marley Wildthing, která děj zasadila do krásného prostředí národního parku Šumava. Hlavní postavou se stal otec zpěvačky Lenky Novotné – Jan Novotný – který se navzdory nulovým hereckým zkušenostem skvěle chopil svojí role a ztvárnil navenek zatvrzelého osamělého muže, kterého nitro však touží po obnovení vztahů se svou rodinou.

O kameru a střih se postaral člen kapely Dušan Marko a o color grading Matej Kumpán (Stone PP).

Co se chystá dál?

Poté, co Colorful People v roce 2021 vydali své debutové album „Reflections vol. 1“ – pop – soulově laděné album s prvky elektroniky, na kterém spolupracovali s významným slovenským producentem Jurešem Líškou (Fallgrapp), v uplynulém roce natočili na přání Petra Chmely, majitele pražského klubu Doupě, akustické live session album složené z originálně pojatých, celosvětově známých písní. Toto album se chystají vydat koncem jara příštího roku 2023 a mezitím již pracují na dalším albu, které bude určitě překvapením. „Zatím nemůžeme prozradit víc, než to, že se máte opravdu na co těšit“ dodává kapela Colorful People.