Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Hudba léčí, své o tom vědí Wohnouti a Deczi

Hudba léčí

Unikátní spolupráce – tak lze ve zkratce zhodnotit nový projekt kapely Wohnout. Singl Hudba léčí je výjimečný tím, že se na tvorbě podílel i slavný Laco Deczi. Jak již v rozhovorech uvedl Matěj Homola, nápad vzešel na základě úryvku z písně, kam se jim hodilo právě spojení s tímto jazzovým trumpetistou. Natáčení probíhalo na dálku, protože Laco žije v USA. K osobnímu setkání mezi kapelou a Lacem došlo až při natáčení teaseru.

Základním kamenem pro navázání spolupráce byl rým:

„hudba léčí, když jí má v péči Laco Deczi“

v konečné verze je to mírně upraveno. Nicméně, co na počátku vypadalo jako nejistý nápad, se dotáhlo do úspěšného konce. Natáčení na dálku bylo pro skupinu Wohnout něčím novým, ačkoliv je to již v dnešní době poměrně běžná záležitost. Zkrátka člověk se stále učí. Samotná píseň je ve známém stylu kapely, ale stylu, který se líbí a dobře se poslouchá. A propojení s trumpetistou Laco Deczim je zkrátně něco úžasného, jedná se o velkého hudebníka, který může oslovit mnoho generací díky své výjimečné tvorbě.

Wohnout / Laco Deczi – Hudba léčí

Prohlédněte si oficiální klip k tomuto novému singlu Hudba léčí. A jak už to tak bývá, úryvky této písně se vám jistě vryjí do paměti a uslyšíte je v hlavě ještě hodně dlouho.

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.