Altový saxofon SX10 Ashton

Na našem portále jsme dlouhou dobu nechávali stranou dechové hudební nástroje. V dnešním článku toto napravíme a představíme vám altový saxofon SX 10 od firmy Ashton. Jedná se o skvělý hudební nástroj, který je vhodný pro začínající hráče. Nástroj, díky kterému se budete cítit jako profesionální saxofonista.

Australská firma Ashton přišla na trh s modelem, který je určený pro začínající hudebníky. Altový saxofon SX10 Ashton nabízí klasické Es ladění a lakované tělo. Díky lakování získal nástroj skvělý vzhled a zároveň je chráněn proti rezivění. V internetových obchodech je tento model nabízen spolu s pevným pouzdrem, řemenem a hubičkou.

Pokud tedy uvažujete o tom, jaké saxofony pořídit pro začínající hráče, můžeme doporučit právě model Ashton SX 10. U nejmenších je však třeba myslet i na to, kdy je vhodná doba s hrou na saxofon začít. Dle poznatků profesorů se nejčastěji na altový saxofon začíná v období okolo 10-11 let. Samozřejmě existují případy, kdy se začne dříve, třeba už v osmi letech.

Důležité je, jak velký hráč je a zda dokáže saxofon správně držet. V případě, že si s výběrem nejste jisti, je dobré se domluvit např. s učitelem hry na saxofon v ZUŠ, který vám poradí nejen s výběrem vhodného modelu, ale i s tím, zda již opravdu nastala vhodná doba začít s hrou na saxofon, nebo zda by bylo dobré ještě vyčkat.

Odborníci však do začátku doporučují vybírat altové saxofony, což je základní model, stejně jako dnes prezentovaný SX 10 od firmy Ashton. Vzhledem k technice hry, je altový saxofon vhodnější do začátků. U pokročilejších hráčů je možné se poohlédnout po kvalitnějších modelech např. od firem Yamaha či Amati, které nabízí i další speciální funkce, které pro pokročilou hru potřebujete.