Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Bohemian Rhapsody: Star Wars Edition

Bohemian Rhapsody: Star Wars Edition

Parodií je v hudebním a filmovém světě celá řada. Poměrně častým tématem jsou pro někoho oblíbené a nedotknutelné, pro jiné nenáviděné Star Wars. Podobně je to i v tomto případě. Zde si tvůrci zapůjčili hit slavné skupiny Queen „Bohemian Rhapsody“ a upravili text k již zmíněné filmové sáze. Zároveň k tomu natočili i klip.

Co si o podobných „projektech“ myslet? Těžko říci, některé vydařené jsou, jiné jsou pouhými výkřiky do tmy. Jisté je, že parodie byly, jsou a budou. Rozhodně není na místě proti nim zbrojit, právě proto, že celá řada z nich je zdařilá a nepřímo je to i ocenění pro ty, které parodují (samozřejmě existují parodie, které ukazují na to, jak je daný film či píseň špatná, aby to bylo ještě více zřejmé). V případě Star Wars je to dáno tím, že je to zkrátka kultovní sága, která si zaslouží ocenění a vzhledem ke své oblíbenosti přitahuje tvůrce parodií a nejen jich.

Uvidíme na podzim roku 2015, zda další pokračování bude úspěšné, nebo zda to tvůrci již neměli dále pokoušet, aby nehodili na tak skvělou filmovou ságu zbytečný negativní stín…

Bohemian Rhapsody ala Star Wars

Níže je uvedeno video resp. videoklip s úpravou hitu Bohemian Rhapsody do Star Wars edice…

Tagy: , ,

Již není možné vkládat komentáře.