Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Posts Tagged ‘star wars’

SOLO: Star Wars Story

SOLO: Star Wars Story

Star Wars znovu ožívají. Tentokrát fanoušci nemuseli čekat rok, jako tomu bylo v případě předchozích premiér. U filmu SOLO: Star Wars Story se producenti rozhodli o tom, že jej divákům představí již na konci května. Premiéra v kinech je tak naplánována na čtvrtek 24.5.2018. (Pokračování textu…)

Star Wars VIII: The Last Jedi

Star Wars VIII: The Last Jedi

Hvězdné války jsou fenomén, který oslovil, oslovuje a jistě bude oslovovat mnohé generace. V prosinci 2017 jsme měli možnost shlédnout nové již sedmé pokračování (pokud nepočítáme samostatný film Rogue One) pod názvem Last Jedi. I v tomto díle se můžete těšit na hudbu Johna Williamse, což je záruka té nejvyšší kvality. (Pokračování textu…)

Hello From The Dark Side

Hello From The Dark Side

Hit Hello od zpěvačky Adele měl a stále má velký úspěch. Jak už to tak bývá, tak úspěšné hity, nebo i filmy lákají různé milovníky parodií. Některé jsou vydařené více, jiné méně. Ale i zde platí, že čí více jich vzniká, tím úspěšnější onen snímek či skladba je. Dnes se podíváme na spojení opravdu velkolepé. Hned několik uživatelů (vybrali jsme pouze tři) portálu YouTube připravilo speciální verzi hitu Hello od Adele, s tím, že jej propojili s filmovou mega ságou Star Wars. (Pokračování textu…)

Star Wars VII – Síla se probouzí

Star Wars VII - Síla se probouzí

Je to tu. Dlouho očekávaná premiéra již sedmého dílu legendární filmové ságy Star Wars. Sedmé pokračování nese název Síla se probouzí. Premiéra filmu se uskutečnila včera 17.12.2015. První dojmy přináší nadšení a obdiv, takže se jistě máme na co těšit. A jak jsme u Star Wars zvyklí, jedná se opět o jakousi triologii, takže na současný sedmý díl navází v následujícím období i další dvě pokračování. Budou poslední? Rozšíří se už tak velmi početná rodina fanoušků této jedinečné ságy? (Pokračování textu…)

Bohemian Rhapsody: Star Wars Edition

Bohemian Rhapsody: Star Wars Edition

Parodií je v hudebním a filmovém světě celá řada. Poměrně častým tématem jsou pro někoho oblíbené a nedotknutelné, pro jiné nenáviděné Star Wars. Podobně je to i v tomto případě. Zde si tvůrci zapůjčili hit slavné skupiny Queen „Bohemian Rhapsody“ a upravili text k již zmíněné filmové sáze. Zároveň k tomu natočili i klip. (Pokračování textu…)

Star Wars Disney – Let it Flow

Star Wars Disney - Let it Flow

Filmů, klipů a parodií je k sérii Star Wars celá řada. Jedná se o fenomén, což dokazuji mimo jiné i narážky v moderních seriálech či filmech a to po celém světě. Dnes si představíme něco trošku odlišného. Film od Disney Ledové království asi nebude znát každý, stejně tak jako titulní píseň Let it Go… Pro jistotu přikládáme na konec článku, abyste si mohli originál poslechnout a porovnat. (Pokračování textu…)

Star Wars – Darth Vader

Star Wars - Darth Vader

Nová epizoda Star Wars je sice ještě v nedohlednu resp. plánuje se na konec roku 2015, ale i tak se jedná o fenomén, který si získal uznání po celém světě. První epizoda spatřila světlo světa již v roce 1977. Možná je dnes pro někoho úsměvná, jakým stylem je provedená, ale je třeba na to pohlížet tak, jaké byly možnosti v dané době. Z tohoto pohledu je to nadčasové a provedení zkrátka prvotřídní a i dnes i první tři epizody z celé ságy stojí za shlédnutí. (Pokračování textu…)

Nejlepší soundtracky v Anglii

V Anglii byla uspořádána zajímavá anketa.  Za jejím vznikem stojí rádio BBC Radio 3. Toto rádio vybralo celkem dvacet filmových soundtracků, z kterých měli posluchači vybrat ten nejlepší, nejoblíbenější! (Pokračování textu…)