Hudební články

nalaďte se na správnou notu

O hudbě.eu - hudební portál

Star Wars VIII: The Last Jedi

Star Wars VIII: The Last Jedi

Hvězdné války jsou fenomén, který oslovil, oslovuje a jistě bude oslovovat mnohé generace. V prosinci 2017 jsme měli možnost shlédnout nové již sedmé pokračování (pokud nepočítáme samostatný film Rogue One) pod názvem Last Jedi. I v tomto díle se můžete těšit na hudbu Johna Williamse, což je záruka té nejvyšší kvality.

Názory na nový díl se samozřejmě různí, v některých případech zavládlo zklamání, jiní návštěvníci odcházeli nadšení. Každopádně je to opět film, o kterém se mluví, což je pro autory podstatné. Velkým lákadlem na shlédnutí nového filmu byl již trailer, který naznačil opravdu úžasnou podívanou a zajímavé zápletky.

Oficiální trailer

Také jste byli nadšeni z oficiálního traileru k filmu Star Wars: Poslední z Jediů?

Pro nás to byla úžasná pozvánka a lákadlo, kterému jsme neodolali a chtěli vidět nové pokračování ságy co nejdříve. Přiznáme se, že první shlédnutí přineslo spíše zklamání. Důvodem byly zejména až časté pokusy o humorné scénky a dialogy, které z našeho pohledu do této ságy tolik nepatří, ale zřejmě to je podstatné pro mladší generace… Často to bývá, že si film oblíbíte až po více shlédnutích, tak třeba to bude i tento případ. Neříkáme, že je to špatný film, ale pro nás prozatím není v žebříčku celé sedmidílné série na předních pozicích.

Celosvětová popularita

Co je nesporné, je fakt, že sága Star Wars oslovuje fanoušky po celém světě, takže vznikají různé „amatérské“ filmy, upoutávky, kvízy, klipy… fanoušci se předhání v teoriích a v tom, co bude následovat v dalších dílech atp. Nesmíme zapomenout ani na to, že o této filmové sérii se často zmiňují i jiné filmy či seriály (ve světe zejména Teorie velkého třesku, v našich končinách byla o Hvězdných válkách zmínka třeba v seriálu Vyprávěj).

Tagy: , , ,

Již není možné vkládat komentáře.