Dodávky nástrojů v roce 2021

Dodávky nástrojů v roce 2021

Už jste si letos chtěli koupit nové kolo, počítač, nebo hudební nástroj? Pokud jste nenarazili na obchod, který má vámi vybraný model skladem z předchozích období, pak můžete často narazit na dlouhé čekací doby…

Od začátku pandemie uplynul rok a stále nás tíží ve všech směrech. Nejen po zdravotní, ale i ekonomické stránce. Z dřívějších let jsme byli zvyklí na „luxus“ v podobě toho, že novinky různých oblastí trhu jsou relativně snadno dostupné. To se ale dost významně změnilo.

Trpělivost je na místě

Netýká se to jen hudebních nástrojů, ale i elektroniky, počítačů (kancelářských i herních), herních konzolí, kol, automobilů… Pokud chcete novinku, musíte se obrnit trpělivostí. Ale často se to týká i produktů, které se zkrátka vyprodaly a čeká se na jejich dodání od výrobce. I tady to není procházka růžovým sadem. Termíny se nedají brát jako platné a víceméně je to tak, že dokud prodejci nemají daný produkt u sebe na skladě v České republice, tak nelze garantovat nic.

Velký problém je zejména na trase z Asie, kdy se jednak zdražila doprava, což je pro část firem nepřijatelné, aniž by to muselo být promítnuto do ceny produktu a zároveň je nedostatek lodí a kontejnerů, aby se uspokojila poptávka po celém světě. Pokud už tedy něco „projde“ je rozhodující, do jaké části světa se produkty odešlou. Zůstaneme-li v našich končinách, tak zboží dodané do Evropy si budou rozebírat prodejci různých zemí, což je opět víceméně o náhodě, jestli se vámi objednané zboží dostane do ČR, nebo ne…

Důvěryhodní prodejci

Počítejte s tímto a u svého prodejce se snažte průběžně získávat nové informace, které berte trochu s rezervou. Zkušenosti jsou takové, že dodavatel slíbí nějaký termín, který se pak často mění a konečný prodejce za to často nemůže. Zde záleží na tom, jak je důvěryhodný a jak takové skutečnosti předává svým zákazníkům, i to je o schopnostech prodejců, kdy je z našeho pohledu lepší říkat věci na rovinu, než slibovat nemožné.

Každopádně přejeme hlavně pevné zdraví a snad už nějakou reálnou vidinu konce tohoto složitého období.