Hudba v roce 2021?

Hudba v roce 2021?

Rok 2021 – rok plný očekávání a touhy po tom, vrátit se do normálního způsobu života. Zatím se nacházíme pouze na jeho počátku a zatím je jisté jedno. Málokdo si nyní troufne říct, kdy se situace změní z obecného hlediska, natož pro hudební odvětví.

Musíme ale doufat a věřit. Naděje umírá poslední a určitě by bylo škoda, abychom přišli o atmosféru živých vystoupení, koncertů a festivalů.

Jaká je varianta B?

Náznaky jsme mohli vidět v minulém roce. Jednotliví umělci a kapely se pouštěli do online projektů, kdy svá vystoupení přenášela živě většinou přes Youtube kanál atp.

Letní festivaly

Jako dočasná varianta to zřejmě fungovat může, ale dlouhodobě? Hudbu je třeba cítit a živé vystoupení zkrátka nelze nahradit tím, že si to poslechnete doma z obývacího pokoje.

Nebo se situace změní a na koncerty půjdeme pouze s certifikátem o očkování? Je vůbec reálné se tento rok vrátit do normálního života, aniž by někdo měl strach se ocitnout ve větší skupině lidí?

V tomto směru se už koronavirus zřejmě dost silně vryl do našich myšlenek a ne každému se je podaří rychle vyhnat. Situaci zhoršuje i komunikace směrem od vlády a odborníků k veřejnosti, kdy si často protiřečí a je složité se rozhodnout, kde je pravda a co je správné.

V myšlení buďme pozitivní. Osobně tipujeme, že v určité podobě budou přibližně od léta, koncerty a festivaly povoleny, ale dost pochybujeme, že v takové formě, na jakou jsme byli zvyklí v sezonách před koronavirovým rokem 2020…