IBÉRICA 2014

Rádi bychom vás pozvali na další hudební festival resp. festival španělské kultury. Jedná se o již jedenáctý ročník festivalu IBÉRICA, který probíhá právě v těchto dnech, konkrétně od 11. do 16. srpna 2014. Festival se koná ve třech městěch – Brno, Praha a Boskovice. Jak je uvedeno na stránkách festivalu, za dobu svého trvání se stala Ibérica významnou kulturní akcí, která dávno překročila rámec regionu a vytvořila unikátní prostor pro setkávání španělských, českých a slovenských umělců.

Jaký je program letošního festivalu? Nejedná se přímo o hudební festival plný koncertů, ale spíše obecně o „svátek“ hudby, tance, zábavy. Takže kromě koncertního programu je pro návštěvníky připraven i další program, který zahrnuje oblíbené taneční lekce flamenka, salsy či neodolatelného argentinského tanga. To však není jediné, co si budou moci návštěvníci osvojit. Zájemci dostanou příležitost naučit se také temperamentní hře na cajón či flamenkovou kytaru. Pro gurmány je připravena lekce, jak uvařit pravou španělskou paellu.

Mezi největší lákadla koncertního programu festivalu IBÉRICA patří bezesporu představení Ekilibrio Flamenco tanečníků Lucíe Campillo a Jesúse Carmony.

Upoutávka

Podívejte se na televizní spot resp. upoutávku na letošní jedenáctý ročník festivalu.